• Przedszkole Miejskie w Drawnie
    ul. Choszczeńska 47
    73-220 Drawno

• 13.04.2018

Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 1        Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 2              Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 3            W dniu 13 marca 2018 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Krzysztofa ratownika medycznego.

To było bardzo ważne spotkanie , w którym udział wzięły wszystkie dzieci z grup od I do V.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy . Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomość osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Poza tym utrwaliłysobie numery alarmowe służb ratunkowych.

• 02.03.2018

Tydzień eksperymentów - Obrazek 1               Tydzień eksperymentów - Obrazek 2            Tydzień eksperymentów - Obrazek 3

Od 26 lutego do 02 marca 2018r. bawiliśmy się w badaczy i wykonywaliśmy proste doświadczenia i eksperymenty.  Czterolatki bardzo chętnie i w skupieniu wykonali dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska chemiczne, fizyczne i biologiczne. Mali badacze mieli okazję sprawdzić m. in. które przedmioty pływają, a które toną ; co się rozpuszcza a co nie ; dlaczego połączone balony latają ; jak rodzynki podskakują w gazowanej wodzie. Powstał też pienisty wulkan , tęcza z kolorowych cukierków i sztuczny śnieg.

• 26.02.2018

Dnia 26.02 grupa "Krasnali" realizując tematy dotyczące zawodów, wybrała się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Maluszki poznały podstawowe sprzęty kuchenne, odwiedziły kuchnię, obieralnię oraz zmywalnię. Miały możliwość porozmawiać z kucharkami o ulubionych daniach, narzędziach kuchennych, porównywały również sprzęty znajdujące się w przedszkolnej kuchni z tymi, które mają w domu. Przedszkolaki bardzo cieszyły się z wyjścia i wspominały to wyjście przez cały tydzień, powtarzając nowe wiadomości i praktykując je w zabawie.

• 26.02.2018

20. lutego 2018r. dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” wybrały się do Choszczeńskiego Domu Kultury na wspaniały spektakl pt." Bajka o dzielnym Szewczyku" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
    Przedstawienie było  bardzo interesujące. Towarzyszyła mu ciekawa muzyka i zapierające dech efekty specjalne, zaś akcja rozgrywała się w tajemniczej, barwnej scenerii. Dzieci  bardzo uważnie śledziły losy biednego i dzielnego Szewczyka oraz dowiedziały się, że dobroć i odwaga przezwyciężają zło  i przynoszą szczęście.

• 26.02.2018

Od 01 marca do 20 marca 2018 r. trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na nowy rok 2018 / 2019

Wnioski o przyjęcie dziecka są do pobrania ze strony internetowej lub biurze przedszkola.

• Przedszkole Miejskie w Drawnie
    ul. Choszczeńska 47