• Przedszkole Miejskie w Drawnie

Statistics

• 24.03.2017

Koncert muzyczny

Dzisiaj odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. Gorące rytmy na wyspie skarbów. Dzieci poznały ksylofon, gitarę elektryczna,instrumenty perkusyjne.

• Ciekawe zajęcia z mamą Nastki i Pawełka

Mama Nastki i Pawełka pracuje w szkole jako pedagog. Zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia związane z korzystaniem przez dzieci z gier internetowych. Z zajęć skorzystają również inne grupy starsze z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy.

• 21.03.2017

Powitanie wiosny

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy– powitania wiosny”. Wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

•  Szukamy wiosny

Zgodnie z realizacją tematyki tygodniowej w naszym przedszkolu dzieci z grupy 5 latków wybrały się szukać wiosny. Wiosna była tuż, tuż. Spotkaliśmy pięknie kwitnące przebiśniegi, duże zielone pąki na gałęziach bzu oraz pąki na krzakach róż.

• 08.02.2017

Bal przepierańców

W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były tańce i konkursy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

• 20.01.2017

Dzień Babci i Dziadka

20. 01.2017r. w sali kina Wedel dzieci 5-6 letnie z grup „Biedronki”, „Krasnale” i „Motylki”  wystąpiły w przedstawieniu „Jak to z Babcią i Dziadkiem było”. W roli babci wystąpiła p. Aleksandra Paś, w roli dziadka p. Tomasz Paś. Oprócz umiejętności aktorskich przedszkolaki zaprezentowały się w wielu formach tanecznych, wokalnych, a także specjalnie na tę okazję przygotowały utwór „100 lat” pięknie grając go na Bum- Bum Rurkach. Taniec „Kazaczok” i „Gimnastyka rączek”  przygotowała z dziećmi pani Magdalena Szarawaga. Występ dzieci przedszkolnych był częścią dużej imprezy o zasięgu lokalnym, stąd nasze przygotowania trwały już od początku stycznia. Dzięki temu program był urozmaicony i dopracowany. Oprócz występu dzieci wykonały samodzielnie prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków, które rozdały podczas uroczystości. Ten wyjątkowy wieczór zakończony został słodkim poczęstunkiem, do którego zaangażowali się również rodzice naszych przedszkolaków.

• 20.01.2017

Dzień Babci i Dziadka

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Najmłodsza grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich wnuków. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

• 15.01.2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nasze przedszkole przygotowało  przedstawienie pt: ” O wilku i siedmiu koźlątkach”. Rodzice z grupy Tygryski i Kubusie wcielili się role poszczególnych postaci występujących w bajce.

• 15.12.2016

Magia czytania
    Grupa Biedronek spotkała się kolejny trzeci raz z panią bibliotekarką Dorotą Konopelską odwiedzając bibliotekę szkolną  w ramach akcji Magia czytania. Dzieci słuchając głośnego czytania uczą się myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć  i wyobraźnię, poszerzają wiedzę. Głośne czytanie to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Tym razem tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia.

• 14.12.2016

Pieczenie pierników

Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Piekły pyszne świąteczne pierniczki. W najmłodszej grupie pomagali rodzice i nawet babcie, więc  przygotowanie wypieków szło gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wycinały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobały i makowały. W przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok...

• Przedszkole Miejskie w Drawnie