Nawigacja

 • Koncert

  24.03.2017

  Koncert muzyczny

  Dzisiaj odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. Gorące rytmy na wyspie skarbów. Dzieci poznały ksylofon, gitarę elektryczna,instrumenty perkusyjne.

    

 • Zajęcia w szkole

  Ciekawe zajęcia z mamą Nastki i Pawełka

  Mama Nastki i Pawełka pracuje w szkole jako pedagog. Zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia związane z korzystaniem przez dzieci z gier internetowych. Z zajęć skorzystają również inne grupy starsze z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy.

       galeria

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2017

  Powitanie wiosny

  W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy– powitania wiosny”. Wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

            galeria

 • W poszukiwaniu WIOSNY

   Szukamy wiosny

  Zgodnie z realizacją tematyki tygodniowej w naszym przedszkolu dzieci z grupy 5 latków wybrały się szukać wiosny. Wiosna była tuż, tuż. Spotkaliśmy pięknie kwitnące przebiśniegi, duże zielone pąki na gałęziach bzu oraz pąki na krzakach róż.

          galeria

 • BAL

  08.02.2017

  Bal przepierańców

  W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były tańce i konkursy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

              galeria

   
 • Dzień Babci i Dziadka

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  20. 01.2017r. w sali kina Wedel dzieci 5-6 letnie z grup „Biedronki”, „Krasnale” i „Motylki”  wystąpiły w przedstawieniu „Jak to z Babcią i Dziadkiem było”. W roli babci wystąpiła p. Aleksandra Paś, w roli dziadka p. Tomasz Paś. Oprócz umiejętności aktorskich przedszkolaki zaprezentowały się w wielu formach tanecznych, wokalnych, a także specjalnie na tę okazję przygotowały utwór „100 lat” pięknie grając go na Bum- Bum Rurkach. Taniec „Kazaczok” i „Gimnastyka rączek”  przygotowała z dziećmi pani Magdalena Szarawaga. Występ dzieci przedszkolnych był częścią dużej imprezy o zasięgu lokalnym, stąd nasze przygotowania trwały już od początku stycznia. Dzięki temu program był urozmaicony i dopracowany. Oprócz występu dzieci wykonały samodzielnie prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków, które rozdały podczas uroczystości. Ten wyjątkowy wieczór zakończony został słodkim poczęstunkiem, do którego zaangażowali się również rodzice naszych przedszkolaków.

                                                                                                              Beata Wasilewicz

                                                                                                              Elżbieta Witkowska

                                                                                                              Natalia Smacka

           galeria

 • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Najmłodsza grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich wnuków. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

             galeria

   

   

 • WOŚP

  15.01.2017

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nasze przedszkole przygotowało  przedstawienie pt: ” O wilku i siedmiu koźlątkach”. Rodzice z grupy Tygryski i Kubusie wcielili się role poszczególnych postaci występujących w bajce.

  Mama koza -Pani Dorota Nowak

  Koźlątka: Pani Ewelina Nowak, Pani Anna Kozłowska, Pani Małgorzata Seklecka, Pani Agata Słodkowska, Pani Katarzyna Małochwiej, Pani Milena Dziurzyńska, Pan  Przemysław Stępniewski

  wilk - Pan Adrian Kocki

  Publiczność zgromadzona w sali kina nagrodziła występujących rodziców brawami. Najbardziej zachwyceni byli najmłodsi widzowie.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom!

               galeria  

 • W bibliotece

  15.12.2016

        Magia czytania
  Grupa Biedronek spotkała się kolejny trzeci raz z panią bibliotekarką Dorotą Konopelską odwiedzając bibliotekę szkolną  w ramach akcji Magia czytania. Dzieci słuchając głośnego czytania uczą się myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć  i wyobraźnię, poszerzają wiedzę. Głośne czytanie to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Tym razem tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia.


                                                                                                                            Beata Wasilewicz

 • Przedszkolaki pieką pierniki

  14.12.2016

  Pieczenie pierników

   Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Piekły pyszne świąteczne pierniczki. W najmłodszej grupie pomagali rodzice i nawet babcie, więc  przygotowanie wypieków szło gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wycinały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobały i makowały. W przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok...

  galeria

 • MIKOŁAJ

  06.12.2016

  MIKOŁAJ  W PRZEDSZKOLU

  Jak co roku  przyszedł do nas Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów.  W tym roku  Mikołaj witał wszystkie dzieci od samego rana i obdarowywał słodyczami. Nie zapomniał również o rodzicach dla których miał  kawę i ciasto. Po przywitaniu wszystkich przedszkolakach wyruszył po przedszkolu w odwiedziny do każdej grupy. Dzieci  już od dłuższego czasu przygotowywały się do tego wydarzenia. Starały się być wyjątkowo grzeczne, odkładać zabawki na swoje miejsce i słuchać dorosłych. Uczyły się też wierszy i piosenek specjalnie dla Mikołaja. Każdy otrzymał paczkę słodyczy od Mikołaja. Przedszkolaki świętowały dalej, kolejną część dnia spędziły w  kinie gdzie również był Mikołaj i wiele innych atrakcji.

  galeria

 • Rodzice dekorują

  05.12.2016

     Rodzice przygotowują przedszkole na Mikołaja

  W tym roku rodzice działający w radzie rodziców zrobili dzieciom niespodziankę. W przeddzień Mikołaja przygotowali przedszkole na Jego przybycie. Wystoili kącik, szatnię i korytarz. Upiekli pyszne ciasto. 6 grudnia od samego rana czekali na dzieci i ich rodziców. Dzieci otrzymywały prezenciki a rodzice mogli wypić kawęi zjeść przepyszne ciasto. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.

  Zofia Radziwoń

  galeria

   

 • Pierniki

  02.12.2016

  GRUPA KRASNALI PIECZE ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

  2 grudnia dla dzieci z grupy Krasnali był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki wraz z  rodzicami. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

  Natalia Smacka

  galeria

 • Pasowanie na przedszkolaka

  30.11.2016

   

   Dzień 30  listopada  pozostanie na długo w pamięci dzieci 4 letnich  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się najważniejsza przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Z. Radziwoń  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik  pasowania i symbol grupy – TYGRYSKA . Był również oraz wspólny poczęstunek  dla dzieci  i zaproszonych gości.

  Bożena Radek

  galeria

 • Andrzejki

  30.11.2016

  ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

  Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się 30 listopada każdej grupie wiekowej. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Dzieci miały okazję  rzucać monetą do wody, aby spełniły się ich marzenia. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z butów. Kiedyś wróżbę ustawiania butów do drzwi stosowały niezamężne panny, chcąc dowiedzieć się, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż. Wróżby-konkursy były wielką atrakcją. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce. Na koniec słodki poczęstunek. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie....

  galeria

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

    „Czy to jutro, czy to dziś
  wszystkim jest potrzebny miś!"
                                                 H. Bechlerowa

                 25-go listopada przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieci poznały historię święta, słuchały opowieści o misiach. W tym dniu przygotowano również wiele atrakcji: zajęcia plastyczne,  zabawy ruchowe, quizy,  zgadywanki. Przedszkolaki śpiewały piosenki a także oglądały bajki oczywiście w roli głównej Misie. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie bawiły się  przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj Pluszowego Misia”. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspaniałej zabawy.

  galeria

   

 • Wycieczka Motylków do Zamku w Niemieńsku

  22.11.2016

  Zabawy z gliną

  22 listopada grupa dzieci 5-letnich wyposażona przez rodziców w wałki do ciasta pod opieką  wychowawczyni i pani Joli  wybrała się do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemieńsku. Celem  tej wycieczki było gromadzenie nowych  doświadczeń plastycznych związanych z poznawaniem właściwości gliny.  Właśnie z tym materiałem mamy mniej kontaktu  niż z plasteliną , modeliną czy masą solną. Drugim celem, nie mniej ważnym  było poznawanie miejsc pracy rodziców w tym przypadku mamy Szymona. Pani  Sylwia Dziemianko wraz z panią Ewą Biniecką zaprosiły dzieci do zamkowej świetlicy  gdzie  czekały na nas stoły z porcją gliny dla każdego, podkładki, słoiki z różnymi szpatułkami, patyczkami .....  Dzieci  odkrywały  właściwości gliny przez urabianie ,zlepianie, ugniatanie, formowanie kulek dłonią , rozwijały  przestrzenną i twórczą wyobraźnię, poszerzały  wrażeń dotykowe , doskonaliły swą sprawność manualną. Na początku  5-latki  po zamoczeniu palców bawiły  się gliną aby ją nieco zmiękczyć i uelastycznić. Zgniatanie bryłki w obu rączkach nie było takie proste, bo bryłka była naprawdę spora. Dużo pracy było przy wałkowaniu gliny- wszyscy pilnie słuchali pani Ewy, prowadzącej warsztaty z gliny. Następnie  na odpowiednio  rozwałkowany placek trafiał szablon aniołka , który cienkim patyczkiem musiał być wycięty z,, placka". Potem było jeszcze klejenie-specjalnym klejem i dekorowanie. Ze  praski do czosnku p. Ewa wyczarowała anielskie włosy i już po chwili nasze anioły miały przeróżne fryzury.

  Zostawiliśmy swoje ulepianki aby zwiedzić jeszcze jedno magiczne dla nas miejsce- zamkową pracownię a w niej piec do wypalania gliny. Zastaliśmy półki wypełnione przeróżnymi cudeńkami- anioły , koty, sowy... czego tam nie było!!!( Zachwyt ogarnął nie tylko dzieci ale i dorosłych).

  Po sprawdzeniu co będzie się dalej działo z naszymi przedszkolnymi aniołami przyszedł czas podziękowań i pożegnania. Naszym przemiłym  przewodniczkom - p. Ewie, i p. Sylwii serdecznie dziękujemy za  frajdę jaką sprawiły gliniane warsztaty. Bardzo dziękujemy  Dyrekcji SOSz-W w Niemieńsku za umożliwienie nam  pobytu w tej placówce. Szkoda ,że zabrakło nam czasu na wspólną zabawę z podopiecznymi  Ośrodka !

   

                                                      Z wyrazami podziękowań w imieniu swoim oraz dzieci

                                                                wychowawczyni  grupy Elżbieta Witkowska

  galeria

   

 • W bibliotece

  22.11.2016

   Motylki w Bibliotece

  Nasze jesienne spotkania z Biblioteką Publiczną związane są z całorocznym planem współpracy. Zakłada on rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych w grupie 5-latków między innymi  poprzez poznawanie biblioteki jako instytucji użyteczności publicznej ,zapoznanie z pracą bibliotekarza, poznawanie twórczości ulubionych przez dzieci poetów i pisarzy, poznawanie wartościowych  utworów literackich zawierających także  elementy humoru i fantazji. W tym roku w naszym kwadransiku z bajeczką ( jest to czas  po obiedzie , kiedy dzieci w ramach wypoczynku dzieci słuchają głośnego czytania n-la) zagościł Franek- czerwony samochodzik, którego różne przygody śledziliśmy dzięki kolejnym częściom zakupowanym przez Bibliotekę Publiczną. Już po pierwszych książeczkach Franek stał się ulubionym książkowym bohaterem a dzieci z niecierpliwością czekały na wypożyczenie następnej części.

  18 listopada spotkaliśmy się z panią bibliotekarką Barbarą Zajączkowską aby podzielić się naszymi  wrażeniami i przeżyciami związanymi  z Frankiem i jego jesiennymi przygodami. Pani Basia przygotowała wiele atrakcyjnych zadań sprawdzających jednocześnie jak uważnie dzieci słuchały przygód Franka. Okazało się , że niemal każde z nich jest specjalistą w tym zakresie .Ponadto 5-latki pochwaliły się dużym zasobem wiadomości o jesieni i zwierzętach leśnych.

  Następne nasze spotkanie odbędzie się 25 listopada w  „Światowym  Dniu Pluszowego Misia”. Spotkanie czytelnicze będzie miało formę zabawy z misiami, będą quizy, łamigłówki, zabawy z chustą . Ma też być niespodzianka . Będzie pysznie, pachnąco, piernikowo i wesoło.

  Elżbieta Witkowska

  galeria

 • Wycieczka

  09.11.2016

  Wycieczka Krasnali do DPN

  Dnia 9 listopada dzieci z najstarszej grupy wybrały się na wycieczkę do siedziby Drawieńskiego Parku Narodowego. Tam przywitała nas pani Ewa Gławdel. W Sali dydaktycznej pani Ewa zapoznała nas ze zwierzakami żyjącymi w parku. Dzieci rozwiązywały zagadki. W laboratorium oglądaliśmy różne próbki przez mikroskop. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki zwierząt i w nagrodę za ładne pokolorowanie dostały zakładki do książek i widokówki Drawieńskiego Parku Narodowego. Wszyscy wróciliśmy do przedszkola z uśmiechem na twarzy. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Parku za miłe przyjęcie, a pani Ewie za dużo super ważnych informacji na temat przyrody.

  Natalia Smacka

              galeria

 • Dzień Marchewki

  04.11.2016

  W tym dniu dzieci z przedszkola oraz wszystkie panie przyszły ubrane na pomarańczowo.

  Bawiliśmy się, przy piosence „Urodziny Marchewki” były tańce, konkursy,  rozwiązywaliśmy zagadki. Grupa „Motylków” i „Biedronek „ piekły babeczki marchewkowe, które popijały własnoręcznie wykonanym sokiem oczywiście z marchewki.

  Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania jego w życiu codziennym.

  Ten dzień był wyjątkowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy.

  galeria

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie w Drawnie
  ul. Choszczeńska 47
  73-220 Drawno
 • 957682307

Galeria zdjęć