Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.
Wczoraj 21-10-2024r. w Bibliotece Miejskiej w Drawnie odbyło się spotkanie autorskie z panią Mariolą Fajak-Słomińską aktorką teatru "Dwukropek" a jednocześnie autorką książek dla dzieci, oraz z mężem pani Marioli- znakomitym aktorem Januszem Słomińskim.
Spotkanie było połączone z małą formą teatralną oraz prezentacją książek i audiobooków "Las w sieci" i "Wiersze w kadrze". Goście przeczytali kilka wierszy ilustrując je zabawą , inscenizacją w której brały udział nasze przedszkolaki z gr Motylków oraz Tygrysków
Bardzo dziękujemy za zaproszenie Biblioteka Publiczna w Drawnie
„Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję…”
Choć o tej porze roku jeże powinny już szykować się do zimowego snu, możemy je jeszcze spotkać na wieczornym spacerze. Okazja dla przedszkolaków, aby bliżej poznały te małe i owadożerne ssaki. Dowiedziały się wiele ciekawostek z życia. Na koniec zajeć każdy wykonał swojego kolczastego przyjaciela którego zabrał do domu.
W bieżącym roku szkolnym grupa 4-latków realizuje ogólnopolski projekt " Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy" w oparciu o serię książek " Kicia Kocia" autorstwa Anity Głowińskiej. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.
Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały przygody Kici Koci i jej przyjaciół w oparciu o książeczkę "Kicia Kocia w przedszkolu", wykonały pracę plastyczną prezentującą Kicię Kocię, poznały zasady panujące w przedszkolu oraz plan dnia.
W trakcie drugich zajęć, po wysłuchaniu kolejnej książeczki "Witaminowe przyjęcie”- poznały walory owoców i warzyw, urządziły przyjęcie z przepyszną sałatką owocową, którą samodzielnie wykonały. Dzieci poczęstowały sałatką swoich przyjaciół z grupy Tygryski
Beata Wasilewicz
W czwartek 10 października Sześciolatki z gr. i miały okazję wziąć udział w zajęciach na temat segregacji śmierci. Na koniec za dużą dawkę zdobytej wiedzy dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy
W dniu 10.10.2024 roku dzieci z grupy „Kubusie” i „Krasnale” wyjechały do CHDK w Choszcznie na spektakl teatralny pt. „Przyjaciele z Bullerbyn”. Spektakl w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia był okazją do poznania opowieści o małych mieszkańcach osady Bullerbyn.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, każdego roku otrzymujemy od Was wiele życzeń, miłych słów oraz kwiaty.
W tym roku w związku z klęską powodziową na południu Polski czujemy się solidarni z poszkodowanymi, a szczególnie z uczniami, rodzicami i pracownikami szkół i przedszkoli dotkniętych powodzią. Zwracamy się zatem z apelem, aby z okazji tegorocznych obchodów DEN każdą symboliczną złotówkę przeznaczoną na kwiaty czy czekoladki dla nas wpłacać do przedstawicieli Rady Rodziców a zebrane pieniądze przekażemy jednej z placówek dotkniętych powodzią.
Spełnienie naszej prośby będzie najwspanialszym prezentem, a nam pracownikom wystarczą miłe słowa i życzenia.
Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy ZSP w Drawnie
Logorytmika to metoda wspomagająca zajęcia logopedyczne, polegająca na połączeniu właśnie terapii logopedycznej z rytmiką. Dzięki temu połączeniu oddziałuje na sferę słuchową, ruchową i słuchowo-ruchową dzieci.
Maluszki rozpoczęły ogólnopolski projekt edukacyjny pt."Maluchy zamieniają się w zuchy". W ciągu ostatnich dwóch tygodni zapoznały się z dwoma książkami serii pt." Kicia Kocia w przedszkolu" oraz "Kicia Kocia i Witaminowe przyjęcie".
Projekt ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci,łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Dzięki utożsamianiu się z bohaterami książki dzieci uczą się właściwych postaw oraz poszerzają swoją wiedzę.
W ciągu ostatnich dni, zapoznaliśmy się z bohaterami książki, stworzyliśmy kodeks przedszkolaka oraz ustaliliśmy plan dnia w przedszkolu, poznaliśmy różne owoce,wiemy co szkodzi naszemu zdrowiu a co działa na nie korzystnie, segregowaliśmy owoce według kategorii, odgadywaliśmy owoce po dotyku, ustalaliśmy czego jest mniej a czego więcej, wspólnie zrobiliśmy sałatkę owocową.
Od 1 września 2024 r. przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Choszcznie działa punkt Regionalnego Centrum Kryzysowego w którym można skorzystać ze wsparcia psychologa. Usługi centrum są bezpłatne i nie wymagają skierowania. Ze wsparcia mogą skorzystać zarówno dzieci jak i osoby dorosłe z terenu powiatu choszczeńskiego. Wizytę można umówić pod numerem telefonu 95 765 25 78 wew. 125 lub osobiście w Regionalnym Centrum Kryzysowym ul. Bolesława Chrobrego 27a, 73 - 200 Choszczno, pokój nr 8 (wejście od Powiatowego Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności) w godz. 8:00 do 20:00.
Magdalena Janicka
Od września bieżącego roku nasze przedszkole rozpoczęło zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju, jest to wsparcie dla dzieci, które otrzymały opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju organizowane są dla dzieci od momentu otrzymania opinii do podjęcia przez dziecko obowiązku szkolnego. Pomoc ta ma na celu niwelowanie czynników zakłócających rozwój dziecka, pobudzanie rozwoju psychomotorycznego i społecznego dziecka.
W ramach zajęć WWR oferujemy:
- zajęcia z logopedą,
- zajęcia z psychologiem,
- zajęcia z pedagogiem specjalnym
- zajęcia integracji sensorycznej,
- terapię ręki,
Główne zasady wczesnego wspomagania:
– jak najwcześniej dokonać diagnozy zaburzeń i zaproponować działania wspomagające jego rozwój,
– włączyć w proces rehabilitacji i rewalidacji rodziców,
– terapię realizować w naturalnym otoczeniu dziecka,
– indywidualnie podchodzić do każdego dziecka i jego rodziny.
Zakres wczesnego wspomagania rozwoju dziecka może dotyczyć:
– rozwoju motorycznego,
– stymulacji polisensorycznej,
– rozwoju mowy i języka,
– orientacji i poruszania się w przestrzeni,
– usprawniania widzenia, słuchu,
– umiejętności samoobsługi i funkcjonowania w środowisku,
– komunikacji z otoczeniem i funkcjonowania w relacjach z innymi.
Podstawą do przyjęcia dziecka na zajęcia jest opinia o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wydana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych wczesnym wspomaganiem rozwoju do kontaktu z naszą placówką!
Z okazji dzisiejszego święta najmłodsze przedszkolaki bawiły się aktywnie na świeżym powietrzu były zajęcia sensoryczne podczas których bawiliśmy się cieczą newtonowską, poznawaliśmy i utrwalaliśmy nazwy zwierząt, segregowaliśmy według kategorii: zwierzęta leśne,wiejskie i dzikie, obowiązkowo była zabawa na placu zabaw, pierwsze zajęcia taneczne z Panem Andrzejem, tańce hulańce przy ulubionych melodiach, robiliśmy również masaż stóp na ścieżce sensorycznej
To był naprawdę udany i wesoły dzień maluchy życzymy Wam tyle uśmiechu co dziś- codziennie !