Nawigacja

 • Ogłoszenie

  01.09.2017

  OGŁOSZENIE

  Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców 19 września o godzionie 15:45.

 • Zakończenie roku

  20.06.2017

  ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE KOCHANE...

  NADESZŁA CHWILA ROZSTANIA...

  20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-latków i jednej dziewczynki pięcioletniej które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście.

  Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście docenili gromkimi brawami. Młodsze dzieci z grupy MOTYLKI pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.

  Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola. Po uroczystym zakończeniu przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały w przedszkolu.

  Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
  Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

  Zapraszamy do fotogalerii.

  galeria

 • Dzień Dziecka

  02.06.2017

   Dzień Dziecka

  Dzień Dziecka w Przedszkolu odbył się 2 czerwca . Cała impreza została przeniesiona na boisko sportowe Orlik. W przygotowaniu brali udział rodzice - przyjaciele przedszkola.Dzieci zabawiał didżej Irek - robił to cudownie. Wszelkie zabawy i gry sportowe zachęcały dzieci do udziału.Nagrodami były słodkie cuksy oraz zimne lody. Na naszą imprezę zagościł Burmistrz Drawna A. Chmielewski,wręczył dzieciom medale, wszyscy na nie zasłużyli. 

  Medale samodzielnie wykonała przewodniczaca Rady Rodziców Justyna Musialik - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za udział i zainteresowanie p. Magdzi Taratajcio. Na organizację Dnia Dziecka otrzymaliśmy również pomoc pieniężną od Bartek Rogal - sklep Jan Pol, Nadleśnictwo Drawno, pani Sylwia Kądziela - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za bezinteresowną pomoc p. E. Stępniewskiemu, dziękujemy  za użyczenie  namiotu Dyrektorowi Drawieńskiego Parku Narodowego. Wszystkim,którzy pomagali w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

  Zofia Radziwoń

           

 • NOC W PRZEDSZKOLU

  02.06.2017

  Noc w przedszkolu- grupa Krasnali

  W piątek 2 czerwca grupa Krasnali z rodzicami nocowała w przedszkolu. Całe popołudnie bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Były zabawy z chustą animacyjną, rysowanie, zabawy muzyczne, gra w piłkę. Dzieci układały kolorowe kostki. Na kolację rodzice przygotowali kiełbaski z grilla. I po wysłuchaniu bajki przeczytanej przez mamę Lenki dzieci ułożyły się do snu. Noc minęła bezpiecznie i bez żadnych kłopotów. Rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy po sobie i dzieci rozeszły się do domu.

   

  Natalia Smacka

   

 • ILUZJONISTA

  01.06.2017

  MAGIK W PRZEDSZKOLU

  Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty, który ze swoją magią przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów.

   

 • Ognisko TYGRYSKÓW

  26.05.2017

  DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE TYGRYSKÓW

                  

 • Konkurs piosenki

  23.05.2017

  Dnia 23 maja w MGOK w Drawnie odbył się konkurs piosenki ,, Śpiewam dla mamy". Organizatorem konkursu był 
   

   Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drawnie. W konkursie wystąpiły dzieci z trzech grup. 

   

  I miejsce zajął Igor Pawlak z grupy Biedronki

  II miejsce przypadło Miriam Jakubas z grupy Krasnale

  III miejsce Kora Czerwonka z grupy Motrylki

   

  Wyróżnienia: Amelia Brocka z grupy Biedronki

                      Wiktor Kiszczuk z grupy Biedronki

                      Iga Nowak z grupy Motylki

   

  Wszystkim gratulujemy.

                                                    Z. Radziwoń

  galeria

 • Mam Talent

  17.05.2017

  17 maja 2017 r. w sali widowiskowej DOK odbył się konkurs pt. Masz talent. Celem konkursu było spełnianie swych artystycznych ambicji , rozwój swoich pasji i umiejętności oraz wyłonienie i zaprezentowanie w środowisku drawieńskim różnorodnych talentów. Chętni przedszkolacy - tak się złożyło ,że same dziewczynki: Amelia Brodzka , Kora Czerwonka, Iga Nowak, Miriam Jakubas postanowiły zaprezentować swe umiejętności wokalne. Ich występy zostały docenione przez jurorów , którzy postanowili przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
   

  wyróżnienie: duet- Kora Czerwonka i Iga Nowak  za piosenkę,, Maluję wielki dom"

  3 miejsce:Amelia Brocka za piosenkę,,Kocham cię , ti amo"

  2 miejsce: Kora Czerwonka za piosenkę,, Księżniczka" z repertuaru Sylwii Grzeszczak

  1 miejsce: Miriam Jakubas za piosenkę ,,Ruda wiewióreczka "

   

  Dziewczynki otrzymały wielkie brawa za odwagę i piękne wykonania swych piosenek ale wielkie podziękowania należą się także rodzicom dziewczynek, którzy przygotowali je do występu bądź współdziałali z  nauczycielem.

  galeria

 • Spotkanie

  10.05.2017

  SPOTKANIE Z PISARKĄ KATARZYNĄ CAMPBELL

  W dniu 10 maja 2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Drawnie z autorką popularnych książeczek dla dzieci panią Katarzyną Campbell, która swoje powołanie odnalazła w tworzeniu dla najmłodszych. Jej książki to przede wszystkim barwne i mądre historie o zwierzętach.

   Podczas spotkania pani Kasia przybliżyła dzieciom swoją twórczość, wzbogacając opowieści czytaniem wybranych książeczek oraz zadając dzieciom zagadki.

  Pani Katarzyna Campbell tworzy nie tylko książki dla dzieci, ale ma także inne hobby, a mianowicie modeluje balony. Zmieniają się one w jej rękach w zwierzęta, postaci z bajek. Pisarka  zachęciła również przedszkolaki do samodzielnego zrobienia pieska z balonów.

   Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

        galeria

 • Przedszkolaki sadzą krzaki

  21.04.2017

   Finał akcji Przedszkolaki sadzą krzaki

       galeria 

  więcej zdjęć na https://pl-pl.facebook.com/Drawno/

 • Ogłoszenie

  20.04.2017
 • Wielkanocna niespodzianka

  12.04.2017

  Rodzice naszej Róży pani Agata i Jacek Słodkowscy przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowali niespodziankę dla przedszkolaków. W środę przynieśli do przedszkola kilka małych królików i kurczaczków z własnego gospodarstwa. Dla większości dzieci była to możliwość bezpośredniego kontaktu z takimi zwierzętami. Przedszkolaki były zachwycone. Serdecznie dziękujemy rodzicom.

  Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

  B.Radek

  galeria

 • Koncert

  24.03.2017

  Koncert muzyczny

  Dzisiaj odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. Gorące rytmy na wyspie skarbów. Dzieci poznały ksylofon, gitarę elektryczna,instrumenty perkusyjne.

    

 • Zajęcia w szkole

  Ciekawe zajęcia z mamą Nastki i Pawełka

  Mama Nastki i Pawełka pracuje w szkole jako pedagog. Zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia związane z korzystaniem przez dzieci z gier internetowych. Z zajęć skorzystają również inne grupy starsze z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy.

       galeria

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2017

  Powitanie wiosny

  W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy– powitania wiosny”. Wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

            galeria

 • W poszukiwaniu WIOSNY

   Szukamy wiosny

  Zgodnie z realizacją tematyki tygodniowej w naszym przedszkolu dzieci z grupy 5 latków wybrały się szukać wiosny. Wiosna była tuż, tuż. Spotkaliśmy pięknie kwitnące przebiśniegi, duże zielone pąki na gałęziach bzu oraz pąki na krzakach róż.

          galeria

 • BAL

  08.02.2017

  Bal przepierańców

  W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były tańce i konkursy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

              galeria

   
 • Dzień Babci i Dziadka

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  20. 01.2017r. w sali kina Wedel dzieci 5-6 letnie z grup „Biedronki”, „Krasnale” i „Motylki”  wystąpiły w przedstawieniu „Jak to z Babcią i Dziadkiem było”. W roli babci wystąpiła p. Aleksandra Paś, w roli dziadka p. Tomasz Paś. Oprócz umiejętności aktorskich przedszkolaki zaprezentowały się w wielu formach tanecznych, wokalnych, a także specjalnie na tę okazję przygotowały utwór „100 lat” pięknie grając go na Bum- Bum Rurkach. Taniec „Kazaczok” i „Gimnastyka rączek”  przygotowała z dziećmi pani Magdalena Szarawaga. Występ dzieci przedszkolnych był częścią dużej imprezy o zasięgu lokalnym, stąd nasze przygotowania trwały już od początku stycznia. Dzięki temu program był urozmaicony i dopracowany. Oprócz występu dzieci wykonały samodzielnie prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków, które rozdały podczas uroczystości. Ten wyjątkowy wieczór zakończony został słodkim poczęstunkiem, do którego zaangażowali się również rodzice naszych przedszkolaków.

                                                                                                              Beata Wasilewicz

                                                                                                              Elżbieta Witkowska

                                                                                                              Natalia Smacka

           galeria

 • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Najmłodsza grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich wnuków. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

             galeria

   

   

 • WOŚP

  15.01.2017

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nasze przedszkole przygotowało  przedstawienie pt: ” O wilku i siedmiu koźlątkach”. Rodzice z grupy Tygryski i Kubusie wcielili się role poszczególnych postaci występujących w bajce.

  Mama koza -Pani Dorota Nowak

  Koźlątka: Pani Ewelina Nowak, Pani Anna Kozłowska, Pani Małgorzata Seklecka, Pani Agata Słodkowska, Pani Katarzyna Małochwiej, Pani Milena Dziurzyńska, Pan  Przemysław Stępniewski

  wilk - Pan Adrian Kocki

  Publiczność zgromadzona w sali kina nagrodziła występujących rodziców brawami. Najbardziej zachwyceni byli najmłodsi widzowie.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom!

               galeria  

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie w Drawnie
  ul. Choszczeńska 47
  73-220 Drawno
 • 957682307

Galeria zdjęć