Nawigacja

  • Spotkanie z ratownikiem medycznym

   13.04.2018

             Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 1        Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 2              Spotkanie z ratownikiem medycznym - Obrazek 3            W dniu 13 marca 2018 roku gościliśmy w naszym przedszkolu pana Krzysztofa ratownika medycznego.

   To było bardzo ważne spotkanie , w którym udział wzięły wszystkie dzieci z grup od I do V.

   Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy . Przedszkolaki uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomość osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Poza tym utrwaliłysobie numery alarmowe służb ratunkowych. 

   W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Przedszkolaki następnie miały możliwość bandażowania swoich kończyn oraz nauczyły się jak wygląda pozycja boczna ustalona.

   Pan Ratownik zwrócił też uwagę , aby dzieci podczas jazdy rowerem i innych podobnych aktywności zawsze miały odpowiednie zabezpieczenie głowy i kończyn.

   Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy , dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

   DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

    galeria

  • Tydzień eksperymentów

   02.03.2018

       Tydzień eksperymentów - Obrazek 1               Tydzień eksperymentów - Obrazek 2            Tydzień eksperymentów - Obrazek 3

   Od 26 lutego do 02 marca 2018r. bawiliśmy się w badaczy i wykonywaliśmy proste doświadczenia i eksperymenty.  Czterolatki bardzo chętnie i w skupieniu wykonali dużo eksperymentów wyjaśniających różne zjawiska chemiczne, fizyczne i biologiczne. Mali badacze mieli okazję sprawdzić m. in. które przedmioty pływają, a które toną ; co się rozpuszcza a co nie ; dlaczego połączone balony latają ; jak rodzynki podskakują w gazowanej wodzie. Powstał też pienisty wulkan , tęcza z kolorowych cukierków i sztuczny śnieg.

   Koniec tygodnia był również ciekawy, ponieważ wspólnie robiliśmy ciasto naleśnikowe, które następnie zanieśliśmy do kuchni. Z niecierpliwością czekaliśmy , aż Pani kucharka usmażyła dla nas pyszne naleśniki , które dzieci udekorowały owocami, dżemem i bitą śmietaną.

   Postawienie dzieci w roli badacza okazało się wspaniałą zabawą , dostarczając im wielu nowych doznań, wrażeń , emocji i radości , a jednocześnie sprawiło , że uczyły się odkrywając to co nieznane a zarazem fascynujące.

    

                                                                                                                                                                                     galeria

  • Maluszki w kuchni

   26.02.2018

   Dnia 26.02 grupa "Krasnali" realizując tematy dotyczące zawodów, wybrała się na wycieczkę do przedszkolnej kuchni. Maluszki poznały podstawowe sprzęty kuchenne, odwiedziły kuchnię, obieralnię oraz zmywalnię. Miały możliwość porozmawiać z kucharkami o ulubionych daniach, narzędziach kuchennych, porównywały również sprzęty znajdujące się w przedszkolnej kuchni z tymi, które mają w domu. Przedszkolaki bardzo cieszyły się z wyjścia i wspominały to wyjście przez cały tydzień, powtarzając nowe wiadomości i praktykując je w zabawie.

        Maluszki w kuchni - Obrazek 1         Maluszki w kuchni - Obrazek 2            Maluszki w kuchni - Obrazek 3

                                                                                                                                                                                      galeria

  • Spektakl pt." Bajka o dzielnym Szewczyku"

   26.02.2018

            20. lutego 2018r. dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” wybrały się do Choszczeńskiego Domu Kultury na wspaniały spektakl pt." Bajka o dzielnym Szewczyku" przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa.
   Przedstawienie było  bardzo interesujące. Towarzyszyła mu ciekawa muzyka i zapierające dech efekty specjalne, zaś akcja rozgrywała się w tajemniczej, barwnej scenerii. Dzieci  bardzo uważnie śledziły losy biednego i dzielnego Szewczyka oraz dowiedziały się, że dobroć i odwaga przezwyciężają zło  i przynoszą szczęście. 
      

    

                       Spektakl pt." Bajka o dzielnym Szewczyku" - Obrazek 1       Spektakl pt." Bajka o dzielnym Szewczyku" - Obrazek 2

    

                                                                                                                                                                                    galeria

  • INFORMACJA

   26.02.2018

    

    Od 01 marca do 20 marca 2018 r. trwa rekrutacja dzieci do przedszkola na nowy rok 2018 / 2019

         Wnioski o przyjęcie dziecka są do pobrania ze strony internetowej lub biurze przedszkola.

  • Koncert

   19.02.2018

         Koncert - Obrazek 1          Koncert - Obrazek 2            Koncert - Obrazek 3

                                                                                                                                                                                             galeria

  • Przedszkolaki na wycieczce w spichlerzu

   14.02.2018

   14 lutego najstarsze przedszkolaki z gr. Motylki i Biedronki odwiedziły Spichlerz. Tym razem naszym celem była izba historii Drawna . Wycieczka była zaplanowana jako jeden z ważniejszych elementów tematu kompleksowego,, Drawno - nasze miasto". 6-latki z zainteresowaniem oglądały zgromadzone w sali eksponaty historyczne świadczące o ludziach, którzy przed nami tutaj żyli. Pamiątki bardzo działały na ich wyobraźnię - dzieci zobaczyły przedmioty codziennego użytku, o których kompletnie nie miały pojęcia. Dużo zainteresowania wzbudziła makieta Drawna, zwłaszcza fragment z ruinami zamku Wedlów. Dzieci rozpoznały z pomocą p. Ali najważniejsze obiekty Drawna. Chłopcy oczywiście zainteresowani byli militariami. Po powrocie do przedszkola odbyło się podsumowanie wycieczki - dzieci opowiadały co im się najbardziej podobało, co je szczególnie zainteresowało, czego nowego dowiedziały się. Wypowiedzi były różne ale jedno wspólne przekonanie, że to fajne miejsce na pierwszy poważny kontakt z historią. Dziękujemy P. Alicji Łukasik za miłe przyjęcie i oprowadzenie nas oraz niespodzianki dla każdego dziecka. Wych gr. B. Wasilewicz i E. Witkowska 

                                                                                                                                                     galeria

  • Wizyta przedszkolaków w Bibliotece

   07.02.2018

               Wizyta przedszkolaków w Bibliotece - Obrazek 1    Wizyta przedszkolaków w Bibliotece - Obrazek 2   Wizyta przedszkolaków w Bibliotece - Obrazek 3

        W dniu 07.02.2018 r. dzieci z grupy 4-latków wybrały się na wycieczkę do Biblioteki  szkolnej w Szkole Podstawowej w Drawnie. 

                Czterolatki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece zw swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką . Pani Dorotka Konopelska pokazała dzieciom , gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książeczkami. Następnie zaprazentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Dzieci dowiedziały się , co należy zrobiś , aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

                Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała ,, Kurczakowe rachowanie" Katarzyny Campbell , następnie dzieci wspólnie liczyły kurczęta. Na zakończenie dzieci pokolorowały kurczęta i przykleiły na wspólny obraz. 

                Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy , ale przede wszystkim z obietnicą , że wróci do biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.

    

                                                                                                                                                                                                   galeria

                                                                        

  • Bal w przedszkolu

   12.01.2018

         Bal w przedszkolu - Obrazek 1          Bal w przedszkolu - Obrazek 2               Bal w przedszkolu - Obrazek 3

    

                                                                                                                                                                                             galeria

  • 21.12.2017

    - Obrazek 1

   Przedszkole Miejskie w Drawnie jest w trakcie realizacji projektu „ Program umożliwiający dzieciom niepełnosprawnym z terenu Gminy Drawno udział w wychowaniu przedszkolnym '' w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. 

   Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie liczby miejsc w placówkach wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-4 lata oraz rozszerzenia oferty placówek przedszkolnych o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci. Typ projektu ma na celu dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez: doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli. Wsparciem projektowym zostały objęte dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Drawno. W przedszkolu została zatrudniona wykwalifikowana kadra: psycholog, logopeda, socjoterapeuta, nauczyciel prowadzący rewalidację. Wszystkie dzieci objęte wsparciem projektowym uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez specjalistów oraz w zajęciach z muzykoterapii i teatroterapii. Projekt obejmuje również organizację w placówce sali doświadczania świata z jej elementami. Sala będzie służyła dzieciom do  prowadzenia z nimi terapii, do odpoczynku. Przedszkole dzięki projektowi zakupi dla swoich dzieci pomoce dydaktyczne  – terapeutyczne. Projekt jest zgodny z zasadą promowania i realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasadą zrównoważonego rozwoju. Oferowane wsparcie jest dostosowane do potrzeb potencjalnego uczestnika i uwzględnia jego specyficzne i zdiagnozowane problemy. Udział w zajęciach socjoterapeutycznych biorą dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami w zachowaniach typu nadpobudliwość ruchowa, agresja, zahamowania, niska samoocena, nieśmiałość, strach przed relacjami z rówieśnikami. Muzykoterapia – wykorzystuje wpływ muzyki na psychiczny rozwój dzieci. Muzykoterapia to proces leczenia muzyką, aby żyć , aby lepiej funkcjonować. Wywiera ona leczniczy i terapeutyczny wpływ na dzieci szczególnie nadpobudliwe, lękowe z niską koordynacją ruchową, niepełnosprawne ruchowo, zahamowane, wycofane z trudnościami w nauce czytania i pisania. Teatroterapia - dzieci na zajęciach teatralnych opracowują pod kierunkiem nauczyciela różne teksty z literatury dziecięcej, poznają różne formy teatru, inscenizują, improwizują utwory literackie, przedstawiają scenki dramowe, prowadzą dialog. Pozostali zatrudnieni specjaliści  prowadzą terapie zgodnie z planem pracy i zaleceniami.

                                                                Z. Radziwoń

  • Mikołajkowo

   06.12.2017

            Mikołajkowo - Obrazek 1       Mikołajkowo - Obrazek 2           Mikołajkowo - Obrazek 3

                                                                                                                                                                                                  galeria

  • Andrzejki w przedszkolu

   30.11.2017

         Andrzejki w przedszkolu - Obrazek 1           Andrzejki w przedszkolu - Obrazek 2           Andrzejki w przedszkolu - Obrazek 3

         W czwartek 30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Dzieci różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość : za pomocą monet rzucanych do wody , serduszek z imionami , kolorowych karteczek, butów ustawianych w rzędzie. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową , radości oraz integracji grupy.

                                                                                                                                                                                    galeria

  • Pieczenie pierników w Środowiskowym Domu Samopomocy

   29.11.2017

                 Grupa 4-latków, na zaproszenie mamy Hani, wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie. 

   Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Chwilę później z chęcią zabraliśmy się do pracy. W ramach integracji przedszkolaki wraz z podopiecznymi Pani Ani wyrabiały ciasto, wałkowały a następnie wykrajały różnorodne kształty swoich pierników.  Dzieci miały okazję wspólnie zaśpiewać, zatańczyć i porozmawiać z pracownikami i podopiecznymi.

   Podziękowaliśmy wszystkim za mile spędzony czas i pożegnaliśmy się z nadzieją spotkania za rok

                    Pieczenie pierników w Środowiskowym Domu Samopomocy - Obrazek 1    Pieczenie pierników w Środowiskowym Domu Samopomocy - Obrazek 2       Pieczenie pierników w Środowiskowym Domu Samopomocy - Obrazek 3

                                                                                                                                                                                        galeria

  • Dzień Pluszowego Misia

   24.11.2017

   DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE BIEDRONEK

    

   Świętowanie tego dnia przedszkolaki z grupy V Biedronki rozpoczęły w czwartek wybierając się  ze swoimi ulubionymi misiami z wizytą do biblioteki szkolnej. Zaprosiła nas pani Dorota Konopelska na wspólne zabawy związane z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

   Podczas spotkania poznaliśmy historię Misia Karolka, którą przeczytała pani Dorota, wykazaliśmy inwencję twórczą wykonując prezent dla misia w postaci książeczek, wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Pokochaj pluszowego misia".

   Następnego dnia wszystkie zabawy również związane były z misiem, który był inspiracją bajek animowanych m.in. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie, Miś Yogi, Miś Colargol. Odwiedziła nas mama naszego kolegi Karola pani Ewa Zygała, która przybliżyła nam postać Misia Yogi, czytając kilka ciekawych jego przygód. Oprócz słuchania bajek stworzyliśmy wspólny portret misia, układaliśmy puzzle w zespołach, odgadywaliśmy bajki po wysłuchanej piosence, tańczyliśmy razem z misiami. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

                                                                                                                                                                             galeria

  • Pasowanie na przedszkolaka w grupie 4-latków

   21.11.2017

            21 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pasowanie na przedszkolaka było poważnym wydarzeniem w życiu dzieci z grupy KUBUSIE. Tego dnia dzieci złożyły przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków.Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie.

   Pani Dyrektor Zofia Radziwoń dokonała uroczystego pasowania przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem.

   Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy bogato zastawiony stole przygotowanym przez rodziców.

                                                                                                                                                                                        galeria

  • Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe

   10.11.2017

         Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe - Obrazek 1              Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe - Obrazek 2           Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe - Obrazek 3

                     Czcząc pamięć tamtych historycznych dni wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski.

   Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.
    

                                                                               Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe - Obrazek 4                                                   galeria

  • 26.10.2017

   26 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI. 

             DZIEŃ MARCHEWKI - zdrowy i pomarańczowy - Obrazek 1      DZIEŃ MARCHEWKI - zdrowy i pomarańczowy - Obrazek 2      DZIEŃ MARCHEWKI - zdrowy i pomarańczowy - Obrazek 3    

   Przedszkolaków przywitał królik Szaruś wraz z królewną marchewek, którzy zaprosili dzieci do wspólnych tańców i zabaw. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor pomarańczowy, we wszystkich grupach królowała oczywiście marchewka. Dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach ruchowych ,muzycznych i plastycznych - oczywiście związanych z marchewką. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców.

   Było dzisiaj dużo uśmiechu , ale właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy , witaminowy , pomarańczowy i marchewkowy.

                                                                                                                                                                                           galeria

  • 18.10.2017

   „Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”

                     Sałatka owocowa grupy V - Obrazek 1   Sałatka owocowa grupy V - Obrazek 2          Sałatka owocowa grupy V - Obrazek 3

     Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrobiły wspólnie sałatkę z przyniesionych z domu różnych świeżych owoców. Były jabłka, gruszki banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi,  pomarańcze, i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, ubraliśmy fartuszki i chusteczki na głowę. Każdy miał swoją deseczkę, nożyk i tak zabraliśmy się do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Wszyscy bardzo się starali, ale wysiłek opłacił się - sałatka była pyszna! 

                                                                                                                                                                                                              galeria

  • 24.10.2017

   Odwiedziny policjantów - Obrazek 1Dziś w przedszkolu odwiedzili nas policjanci z Komendy Policji w Drawnie. Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. 

   Pan policjant z pełnym profesjonalizmem i dużym poczuciem humoru przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się zachować gdy zaatakuje nas duży pies, komu powiedzieć jak się nazywam a komu nie?...

   Dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu , jakim jest zawód policjanta oraz cudowne prezenty. 

     galeria

  • Magiczne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

   05.10.2017

                       Magiczne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem - Obrazek 1                                           Magiczne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem - Obrazek 2

    

   Dnia 05 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Drawnie im. Stefana          Żeromskiego. Nasi przedszkolacy mieli okazję wysłuchać opowiadania o Kubusiu Puchatku, które wywarło na nich ogromne wrażenie.

   Dziękujemy serdecznie młodzieży za wspólnie spędzony czas i przybycie do nas na zajęcia. 

    

   galeria

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Drawnie
   ul. Choszczeńska 47
   73-220 Drawno
  • 957682307

  Galeria zdjęć