Nawigacja

 • Konkurs piosenki

  23.05.2017

  Dnia 23 maja w MGOK w Drawnie odbył się konkurs piosenki ,, Śpiewam dla mamy". Organizatorem konkursu był 
   

   Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drawnie. W konkursie wystąpiły dzieci z trzech grup. 

   

  I miejsce zajął Igor Pawlak z grupy Biedronki

  II miejsce przypadło Miriam Jakubas z grupy Krasnale

  III miejsce Kora Czerwonka z grupy Motrylki

   

  Wyróżnienia: Amelia Brocka z grupy Biedronki

                      Wiktor Kiszczuk z grupy Biedronki

                      Iga Nowak z grupy Motylki

   

  Wszystkim gratulujemy.

                                                    Z. Radziwoń

  galeria

 • Mam Talent

  17.05.2017

  17 maja 2017 r. w sali widowiskowej DOK odbył się konkurs pt. Masz talent. Celem konkursu było spełnianie swych artystycznych ambicji , rozwój swoich pasji i umiejętności oraz wyłonienie i zaprezentowanie w środowisku drawieńskim różnorodnych talentów. Chętni przedszkolacy - tak się złożyło ,że same dziewczynki: Amelia Brodzka , Kora Czerwonka, Iga Nowak, Miriam Jakubas postanowiły zaprezentować swe umiejętności wokalne. Ich występy zostały docenione przez jurorów , którzy postanowili przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
   

  wyróżnienie: duet- Kora Czerwonka i Iga Nowak  za piosenkę,, Maluję wielki dom"

  3 miejsce:Amelia Brocka za piosenkę,,Kocham cię , ti amo"

  2 miejsce: Kora Czerwonka za piosenkę,, Księżniczka" z repertuaru Sylwii Grzeszczak

  1 miejsce: Miriam Jakubas za piosenkę ,,Ruda wiewióreczka "

   

  Dziewczynki otrzymały wielkie brawa za odwagę i piękne wykonania swych piosenek ale wielkie podziękowania należą się także rodzicom dziewczynek, którzy przygotowali je do występu bądź współdziałali z  nauczycielem.

  galeria

 • Spotkanie

  10.05.2017

  SPOTKANIE Z PISARKĄ KATARZYNĄ CAMPBELL

        galeria

 • Przedszkolaki sadzą krzaki

  21.04.2017

   Finał akcji Przedszkolaki sadzą krzaki

       galeria 

  więcej zdjęć na https://pl-pl.facebook.com/Drawno/

 • Ogłoszenie

  20.04.2017
 • Wielkanocna niespodzianka

  12.04.2017

  Rodzice naszej Róży pani Agata i Jacek Słodkowscy przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowali niespodziankę dla przedszkolaków. W środę przynieśli do przedszkola kilka małych królików i kurczaczków z własnego gospodarstwa. Dla większości dzieci była to możliwość bezpośredniego kontaktu z takimi zwierzętami. Przedszkolaki były zachwycone. Serdecznie dziękujemy rodzicom.

  Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

  B.Radek

  galeria

 • Koncert

  24.03.2017

  Koncert muzyczny

  Dzisiaj odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. Gorące rytmy na wyspie skarbów. Dzieci poznały ksylofon, gitarę elektryczna,instrumenty perkusyjne.

    

 • Zajęcia w szkole

  Ciekawe zajęcia z mamą Nastki i Pawełka

  Mama Nastki i Pawełka pracuje w szkole jako pedagog. Zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia związane z korzystaniem przez dzieci z gier internetowych. Z zajęć skorzystają również inne grupy starsze z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy.

       galeria

 • Pierwszy Dzień Wiosny

  21.03.2017

  Powitanie wiosny

  W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy– powitania wiosny”. Wszystkie przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu dzieci śpiewały piosenki dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

            galeria

 • W poszukiwaniu WIOSNY

   Szukamy wiosny

  Zgodnie z realizacją tematyki tygodniowej w naszym przedszkolu dzieci z grupy 5 latków wybrały się szukać wiosny. Wiosna była tuż, tuż. Spotkaliśmy pięknie kwitnące przebiśniegi, duże zielone pąki na gałęziach bzu oraz pąki na krzakach róż.

          galeria

 • BAL

  08.02.2017

  Bal przepierańców

  W dniu balu już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, Batmanów, … nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Podczas zabawy były tańce i konkursy. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

              galeria

   
 • Dzień Babci i Dziadka

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  20. 01.2017r. w sali kina Wedel dzieci 5-6 letnie z grup „Biedronki”, „Krasnale” i „Motylki”  wystąpiły w przedstawieniu „Jak to z Babcią i Dziadkiem było”. W roli babci wystąpiła p. Aleksandra Paś, w roli dziadka p. Tomasz Paś. Oprócz umiejętności aktorskich przedszkolaki zaprezentowały się w wielu formach tanecznych, wokalnych, a także specjalnie na tę okazję przygotowały utwór „100 lat” pięknie grając go na Bum- Bum Rurkach. Taniec „Kazaczok” i „Gimnastyka rączek”  przygotowała z dziećmi pani Magdalena Szarawaga. Występ dzieci przedszkolnych był częścią dużej imprezy o zasięgu lokalnym, stąd nasze przygotowania trwały już od początku stycznia. Dzięki temu program był urozmaicony i dopracowany. Oprócz występu dzieci wykonały samodzielnie prezenty dla swoich ukochanych babć i dziadków, które rozdały podczas uroczystości. Ten wyjątkowy wieczór zakończony został słodkim poczęstunkiem, do którego zaangażowali się również rodzice naszych przedszkolaków.

                                                                                                              Beata Wasilewicz

                                                                                                              Elżbieta Witkowska

                                                                                                              Natalia Smacka

           galeria

 • Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

  20.01.2017

  Dzień Babci i Dziadka

  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a  powodem takiej atmosfery jest  obchodzony  w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na  twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie  w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Najmłodsza grupa przedszkolaków przedstawiła swój program artystyczny , w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich wnuków. Dzieci  dla swoich dziadków przygotowały drobne upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

             galeria

   

   

 • WOŚP

  15.01.2017

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

  Z okazji 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  nasze przedszkole przygotowało  przedstawienie pt: ” O wilku i siedmiu koźlątkach”. Rodzice z grupy Tygryski i Kubusie wcielili się role poszczególnych postaci występujących w bajce.

  Mama koza -Pani Dorota Nowak

  Koźlątka: Pani Ewelina Nowak, Pani Anna Kozłowska, Pani Małgorzata Seklecka, Pani Agata Słodkowska, Pani Katarzyna Małochwiej, Pani Milena Dziurzyńska, Pan  Przemysław Stępniewski

  wilk - Pan Adrian Kocki

  Publiczność zgromadzona w sali kina nagrodziła występujących rodziców brawami. Najbardziej zachwyceni byli najmłodsi widzowie.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom!

               galeria  

 • W bibliotece

  15.12.2016

        Magia czytania
  Grupa Biedronek spotkała się kolejny trzeci raz z panią bibliotekarką Dorotą Konopelską odwiedzając bibliotekę szkolną  w ramach akcji Magia czytania. Dzieci słuchając głośnego czytania uczą się myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć  i wyobraźnię, poszerzają wiedzę. Głośne czytanie to znakomita metoda wychowawcza i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka. Tym razem tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia.


                                                                                                                            Beata Wasilewicz

 • Przedszkolaki pieką pierniki

  14.12.2016

  Pieczenie pierników

   Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Piekły pyszne świąteczne pierniczki. W najmłodszej grupie pomagali rodzice i nawet babcie, więc  przygotowanie wypieków szło gładko i sprawnie. Dzieci wałkowały ciasto i wycinały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Po ostygnięciu dekorowały pierniczki różnokolorowymi lukrami i barwnymi posypkami. Przygotowanie ciasteczek bardzo się dzieciom podobały i makowały. W przedszkolu unosił się wspaniały aromat pieczonych pierniczków, który wprawiał wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Kolejna porcja wypieków za rok...

  galeria

 • MIKOŁAJ

  06.12.2016

  MIKOŁAJ  W PRZEDSZKOLU

  Jak co roku  przyszedł do nas Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów.  W tym roku  Mikołaj witał wszystkie dzieci od samego rana i obdarowywał słodyczami. Nie zapomniał również o rodzicach dla których miał  kawę i ciasto. Po przywitaniu wszystkich przedszkolakach wyruszył po przedszkolu w odwiedziny do każdej grupy. Dzieci  już od dłuższego czasu przygotowywały się do tego wydarzenia. Starały się być wyjątkowo grzeczne, odkładać zabawki na swoje miejsce i słuchać dorosłych. Uczyły się też wierszy i piosenek specjalnie dla Mikołaja. Każdy otrzymał paczkę słodyczy od Mikołaja. Przedszkolaki świętowały dalej, kolejną część dnia spędziły w  kinie gdzie również był Mikołaj i wiele innych atrakcji.

  galeria

 • Rodzice dekorują

  05.12.2016

     Rodzice przygotowują przedszkole na Mikołaja

  W tym roku rodzice działający w radzie rodziców zrobili dzieciom niespodziankę. W przeddzień Mikołaja przygotowali przedszkole na Jego przybycie. Wystoili kącik, szatnię i korytarz. Upiekli pyszne ciasto. 6 grudnia od samego rana czekali na dzieci i ich rodziców. Dzieci otrzymywały prezenciki a rodzice mogli wypić kawęi zjeść przepyszne ciasto. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.

  Zofia Radziwoń

  galeria

   

 • Pierniki

  02.12.2016

  GRUPA KRASNALI PIECZE ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

  2 grudnia dla dzieci z grupy Krasnali był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki wraz z  rodzicami. Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kuchareczek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

  Natalia Smacka

  galeria

 • Pasowanie na przedszkolaka

  30.11.2016

   

   Dzień 30  listopada  pozostanie na długo w pamięci dzieci 4 letnich  i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się najważniejsza przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Z. Radziwoń  dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik  pasowania i symbol grupy – TYGRYSKA . Był również oraz wspólny poczęstunek  dla dzieci  i zaproszonych gości.

  Bożena Radek

  galeria

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Przedszkole Miejskie w Drawnie
  ul. Choszczeńska 47
  73-220 Drawno
 • 957682307

Galeria zdjęć