Nawigacja

  • Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe

   10.11.2017

                                  

                     Czcząc pamięć tamtych historycznych dni wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski.

   Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.
    

                                                                                                                                  galeria

  • 26.10.2017

   26 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI. 

                             

   Przedszkolaków przywitał królik Szaruś wraz z królewną marchewek, którzy zaprosili dzieci do wspólnych tańców i zabaw. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor pomarańczowy, we wszystkich grupach królowała oczywiście marchewka. Dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach ruchowych ,muzycznych i plastycznych - oczywiście związanych z marchewką. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców.

   Było dzisiaj dużo uśmiechu , ale właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy , witaminowy , pomarańczowy i marchewkowy.

                                                                                                                                                                                           galeria

  • 18.10.2017

   „Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”

                                  

     Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrobiły wspólnie sałatkę z przyniesionych z domu różnych świeżych owoców. Były jabłka, gruszki banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi,  pomarańcze, i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, ubraliśmy fartuszki i chusteczki na głowę. Każdy miał swoją deseczkę, nożyk i tak zabraliśmy się do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Wszyscy bardzo się starali, ale wysiłek opłacił się - sałatka była pyszna! 

                                                                                                                                                                                                              galeria

  • 24.10.2017

   Dziś w przedszkolu odwiedzili nas policjanci z Komendy Policji w Drawnie. Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. 

   Pan policjant z pełnym profesjonalizmem i dużym poczuciem humoru przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się zachować gdy zaatakuje nas duży pies, komu powiedzieć jak się nazywam a komu nie?...

   Dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu , jakim jest zawód policjanta oraz cudowne prezenty. 

     galeria

  • Magiczne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

   05.10.2017

                                                                  

    

   Dnia 05 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Drawnie im. Stefana          Żeromskiego. Nasi przedszkolacy mieli okazję wysłuchać opowiadania o Kubusiu Puchatku, które wywarło na nich ogromne wrażenie.

   Dziękujemy serdecznie młodzieży za wspólnie spędzony czas i przybycie do nas na zajęcia. 

    

   galeria

  • Jak pracują maluszki

  • Ogłoszenie

   01.09.2017

   OGŁOSZENIE

   Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców 19 września o godzionie 15:45.

  • Zakończenie roku

   20.06.2017

   ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE KOCHANE...

   NADESZŁA CHWILA ROZSTANIA...

   20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-latków i jednej dziewczynki pięcioletniej które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście.

   Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście docenili gromkimi brawami. Młodsze dzieci z grupy MOTYLKI pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.

   Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola. Po uroczystym zakończeniu przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały w przedszkolu.

   Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
   Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

   Zapraszamy do fotogalerii.

   galeria

  • Dzień Dziecka

   02.06.2017

    Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka w Przedszkolu odbył się 2 czerwca . Cała impreza została przeniesiona na boisko sportowe Orlik. W przygotowaniu brali udział rodzice - przyjaciele przedszkola.Dzieci zabawiał didżej Irek - robił to cudownie. Wszelkie zabawy i gry sportowe zachęcały dzieci do udziału.Nagrodami były słodkie cuksy oraz zimne lody. Na naszą imprezę zagościł Burmistrz Drawna A. Chmielewski,wręczył dzieciom medale, wszyscy na nie zasłużyli. 

   Medale samodzielnie wykonała przewodniczaca Rady Rodziców Justyna Musialik - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za udział i zainteresowanie p. Magdzi Taratajcio. Na organizację Dnia Dziecka otrzymaliśmy również pomoc pieniężną od Bartek Rogal - sklep Jan Pol, Nadleśnictwo Drawno, pani Sylwia Kądziela - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za bezinteresowną pomoc p. E. Stępniewskiemu, dziękujemy  za użyczenie  namiotu Dyrektorowi Drawieńskiego Parku Narodowego. Wszystkim,którzy pomagali w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

   Zofia Radziwoń

            

  • NOC W PRZEDSZKOLU

   02.06.2017

   Noc w przedszkolu- grupa Krasnali

   W piątek 2 czerwca grupa Krasnali z rodzicami nocowała w przedszkolu. Całe popołudnie bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Były zabawy z chustą animacyjną, rysowanie, zabawy muzyczne, gra w piłkę. Dzieci układały kolorowe kostki. Na kolację rodzice przygotowali kiełbaski z grilla. I po wysłuchaniu bajki przeczytanej przez mamę Lenki dzieci ułożyły się do snu. Noc minęła bezpiecznie i bez żadnych kłopotów. Rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy po sobie i dzieci rozeszły się do domu.

    

   Natalia Smacka

    

  • ILUZJONISTA

   01.06.2017

   MAGIK W PRZEDSZKOLU

   Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty, który ze swoją magią przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów.

    

  • Ognisko TYGRYSKÓW

   26.05.2017

   DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE TYGRYSKÓW

                   

  • Konkurs piosenki

   23.05.2017

   Dnia 23 maja w MGOK w Drawnie odbył się konkurs piosenki ,, Śpiewam dla mamy". Organizatorem konkursu był 
    

    Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drawnie. W konkursie wystąpiły dzieci z trzech grup. 

    

   I miejsce zajął Igor Pawlak z grupy Biedronki

   II miejsce przypadło Miriam Jakubas z grupy Krasnale

   III miejsce Kora Czerwonka z grupy Motrylki

    

   Wyróżnienia: Amelia Brocka z grupy Biedronki

                       Wiktor Kiszczuk z grupy Biedronki

                       Iga Nowak z grupy Motylki

    

   Wszystkim gratulujemy.

                                                     Z. Radziwoń

   galeria

  • Mam Talent

   17.05.2017

   17 maja 2017 r. w sali widowiskowej DOK odbył się konkurs pt. Masz talent. Celem konkursu było spełnianie swych artystycznych ambicji , rozwój swoich pasji i umiejętności oraz wyłonienie i zaprezentowanie w środowisku drawieńskim różnorodnych talentów. Chętni przedszkolacy - tak się złożyło ,że same dziewczynki: Amelia Brodzka , Kora Czerwonka, Iga Nowak, Miriam Jakubas postanowiły zaprezentować swe umiejętności wokalne. Ich występy zostały docenione przez jurorów , którzy postanowili przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
    

   wyróżnienie: duet- Kora Czerwonka i Iga Nowak  za piosenkę,, Maluję wielki dom"

   3 miejsce:Amelia Brocka za piosenkę,,Kocham cię , ti amo"

   2 miejsce: Kora Czerwonka za piosenkę,, Księżniczka" z repertuaru Sylwii Grzeszczak

   1 miejsce: Miriam Jakubas za piosenkę ,,Ruda wiewióreczka "

    

   Dziewczynki otrzymały wielkie brawa za odwagę i piękne wykonania swych piosenek ale wielkie podziękowania należą się także rodzicom dziewczynek, którzy przygotowali je do występu bądź współdziałali z  nauczycielem.

   galeria

  • Spotkanie

   10.05.2017

   SPOTKANIE Z PISARKĄ KATARZYNĄ CAMPBELL

   W dniu 10 maja 2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Drawnie z autorką popularnych książeczek dla dzieci panią Katarzyną Campbell, która swoje powołanie odnalazła w tworzeniu dla najmłodszych. Jej książki to przede wszystkim barwne i mądre historie o zwierzętach.

    Podczas spotkania pani Kasia przybliżyła dzieciom swoją twórczość, wzbogacając opowieści czytaniem wybranych książeczek oraz zadając dzieciom zagadki.

   Pani Katarzyna Campbell tworzy nie tylko książki dla dzieci, ale ma także inne hobby, a mianowicie modeluje balony. Zmieniają się one w jej rękach w zwierzęta, postaci z bajek. Pisarka  zachęciła również przedszkolaki do samodzielnego zrobienia pieska z balonów.

    Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

         galeria

  • Przedszkolaki sadzą krzaki

   21.04.2017

    Finał akcji Przedszkolaki sadzą krzaki

        galeria 

   więcej zdjęć na https://pl-pl.facebook.com/Drawno/

  • Ogłoszenie

   20.04.2017
  • Wielkanocna niespodzianka

   12.04.2017

   Rodzice naszej Róży pani Agata i Jacek Słodkowscy przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi przygotowali niespodziankę dla przedszkolaków. W środę przynieśli do przedszkola kilka małych królików i kurczaczków z własnego gospodarstwa. Dla większości dzieci była to możliwość bezpośredniego kontaktu z takimi zwierzętami. Przedszkolaki były zachwycone. Serdecznie dziękujemy rodzicom.

   Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

   B.Radek

   galeria

  • Koncert

   24.03.2017

   Koncert muzyczny

   Dzisiaj odbył się w przedszkolu koncert muzyczny pt. Gorące rytmy na wyspie skarbów. Dzieci poznały ksylofon, gitarę elektryczna,instrumenty perkusyjne.

     

  • Zajęcia w szkole

   Ciekawe zajęcia z mamą Nastki i Pawełka

   Mama Nastki i Pawełka pracuje w szkole jako pedagog. Zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia związane z korzystaniem przez dzieci z gier internetowych. Z zajęć skorzystają również inne grupy starsze z naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy.

        galeria

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Drawnie
   ul. Choszczeńska 47
   73-220 Drawno
  • 957682307

  Galeria zdjęć