Nawigacja

  • 21.12.2017

   Przedszkole Miejskie w Drawnie jest w trakcie realizacji projektu „ Program umożliwiający dzieciom niepełnosprawnym z terenu Gminy Drawno udział w wychowaniu przedszkolnym '' w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. 

   Celem szczegółowym projektu jest zwiększenie liczby miejsc w placówkach wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-4 lata oraz rozszerzenia oferty placówek przedszkolnych o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci. Typ projektu ma na celu dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez: doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym w szczególności z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli. Wsparciem projektowym zostały objęte dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy Drawno. W przedszkolu została zatrudniona wykwalifikowana kadra: psycholog, logopeda, socjoterapeuta, nauczyciel prowadzący rewalidację. Wszystkie dzieci objęte wsparciem projektowym uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez specjalistów oraz w zajęciach z muzykoterapii i teatroterapii. Projekt obejmuje również organizację w placówce sali doświadczania świata z jej elementami. Sala będzie służyła dzieciom do  prowadzenia z nimi terapii, do odpoczynku. Przedszkole dzięki projektowi zakupi dla swoich dzieci pomoce dydaktyczne  – terapeutyczne. Projekt jest zgodny z zasadą promowania i realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji oraz zasadą zrównoważonego rozwoju. Oferowane wsparcie jest dostosowane do potrzeb potencjalnego uczestnika i uwzględnia jego specyficzne i zdiagnozowane problemy. Udział w zajęciach socjoterapeutycznych biorą dzieci ze zdiagnozowanymi zaburzeniami w zachowaniach typu nadpobudliwość ruchowa, agresja, zahamowania, niska samoocena, nieśmiałość, strach przed relacjami z rówieśnikami. Muzykoterapia – wykorzystuje wpływ muzyki na psychiczny rozwój dzieci. Muzykoterapia to proces leczenia muzyką, aby żyć , aby lepiej funkcjonować. Wywiera ona leczniczy i terapeutyczny wpływ na dzieci szczególnie nadpobudliwe, lękowe z niską koordynacją ruchową, niepełnosprawne ruchowo, zahamowane, wycofane z trudnościami w nauce czytania i pisania. Teatroterapia - dzieci na zajęciach teatralnych opracowują pod kierunkiem nauczyciela różne teksty z literatury dziecięcej, poznają różne formy teatru, inscenizują, improwizują utwory literackie, przedstawiają scenki dramowe, prowadzą dialog. Pozostali zatrudnieni specjaliści  prowadzą terapie zgodnie z planem pracy i zaleceniami.

                                                                Z. Radziwoń

  • Mikołajkowo

   06.12.2017

                              

                                                                                                                                                                                                  galeria

  • Andrzejki w przedszkolu

   30.11.2017

                               

         W czwartek 30 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Andrzejki. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Dzieci różnymi sposobami próbowały poznać swoją przyszłość : za pomocą monet rzucanych do wody , serduszek z imionami , kolorowych karteczek, butów ustawianych w rzędzie. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową , radości oraz integracji grupy.

                                                                                                                                                                                    galeria

  • Pieczenie pierników w Środowiskowym Domu Samopomocy

   29.11.2017

                 Grupa 4-latków, na zaproszenie mamy Hani, wybrała się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Drawnie. 

   Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Chwilę później z chęcią zabraliśmy się do pracy. W ramach integracji przedszkolaki wraz z podopiecznymi Pani Ani wyrabiały ciasto, wałkowały a następnie wykrajały różnorodne kształty swoich pierników.  Dzieci miały okazję wspólnie zaśpiewać, zatańczyć i porozmawiać z pracownikami i podopiecznymi.

   Podziękowaliśmy wszystkim za mile spędzony czas i pożegnaliśmy się z nadzieją spotkania za rok

                               

                                                                                                                                                                                        galeria

  • Dzień Pluszowego Misia

   24.11.2017

   DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE BIEDRONEK

    

   Świętowanie tego dnia przedszkolaki z grupy V Biedronki rozpoczęły w czwartek wybierając się  ze swoimi ulubionymi misiami z wizytą do biblioteki szkolnej. Zaprosiła nas pani Dorota Konopelska na wspólne zabawy związane z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.

   Podczas spotkania poznaliśmy historię Misia Karolka, którą przeczytała pani Dorota, wykazaliśmy inwencję twórczą wykonując prezent dla misia w postaci książeczek, wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Pokochaj pluszowego misia".

   Następnego dnia wszystkie zabawy również związane były z misiem, który był inspiracją bajek animowanych m.in. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Gumisie, Miś Yogi, Miś Colargol. Odwiedziła nas mama naszego kolegi Karola pani Ewa Zygała, która przybliżyła nam postać Misia Yogi, czytając kilka ciekawych jego przygód. Oprócz słuchania bajek stworzyliśmy wspólny portret misia, układaliśmy puzzle w zespołach, odgadywaliśmy bajki po wysłuchanej piosence, tańczyliśmy razem z misiami. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

                                                                                                                                                                             galeria

  • Pasowanie na przedszkolaka w grupie 4-latków

   21.11.2017

            21 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pasowanie na przedszkolaka było poważnym wydarzeniem w życiu dzieci z grupy KUBUSIE. Tego dnia dzieci złożyły przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków.Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie.

   Pani Dyrektor Zofia Radziwoń dokonała uroczystego pasowania przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka dużym ołówkiem.

   Po części artystycznej wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli przy bogato zastawiony stole przygotowanym przez rodziców.

                                                                                                                                                                                        galeria

  • Przygotowanie do Święta Niepodległości. Nasze barwy narodowe

   10.11.2017

                                  

                     Czcząc pamięć tamtych historycznych dni wszystkie przedszkolaki zaśpiewały Hymn Polski.

   Obchody 11 listopada nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.
    

                                                                                                                                  galeria

  • 26.10.2017

   26 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI. 

                             

   Przedszkolaków przywitał królik Szaruś wraz z królewną marchewek, którzy zaprosili dzieci do wspólnych tańców i zabaw. Tego dnia w przedszkolu dominował kolor pomarańczowy, we wszystkich grupach królowała oczywiście marchewka. Dzieci uczestniczyły w przeróżnych zabawach ruchowych ,muzycznych i plastycznych - oczywiście związanych z marchewką. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców.

   Było dzisiaj dużo uśmiechu , ale właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy , witaminowy , pomarańczowy i marchewkowy.

                                                                                                                                                                                           galeria

  • 18.10.2017

   „Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”

                                  

     Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni przedszkolaki z grupy „Biedronki” zrobiły wspólnie sałatkę z przyniesionych z domu różnych świeżych owoców. Były jabłka, gruszki banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi,  pomarańcze, i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy z chęcią zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, ubraliśmy fartuszki i chusteczki na głowę. Każdy miał swoją deseczkę, nożyk i tak zabraliśmy się do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Wszyscy bardzo się starali, ale wysiłek opłacił się - sałatka była pyszna! 

                                                                                                                                                                                                              galeria

  • 24.10.2017

   Dziś w przedszkolu odwiedzili nas policjanci z Komendy Policji w Drawnie. Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. 

   Pan policjant z pełnym profesjonalizmem i dużym poczuciem humoru przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się zachować gdy zaatakuje nas duży pies, komu powiedzieć jak się nazywam a komu nie?...

   Dziękujemy Funkcjonariuszom Policji za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu , jakim jest zawód policjanta oraz cudowne prezenty. 

     galeria

  • Magiczne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem

   05.10.2017

                                                                  

    

   Dnia 05 października 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu młodzież ze Szkoły Podstawowej w Drawnie im. Stefana          Żeromskiego. Nasi przedszkolacy mieli okazję wysłuchać opowiadania o Kubusiu Puchatku, które wywarło na nich ogromne wrażenie.

   Dziękujemy serdecznie młodzieży za wspólnie spędzony czas i przybycie do nas na zajęcia. 

    

   galeria

  • Jak pracują maluszki

  • Ogłoszenie

   01.09.2017

   OGŁOSZENIE

   Serdecznie zapraszamy na zebranie rodziców 19 września o godzionie 15:45.

  • Zakończenie roku

   20.06.2017

   ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE KOCHANE...

   NADESZŁA CHWILA ROZSTANIA...

   20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie 6-latków i jednej dziewczynki pięcioletniej które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole. Na uroczystość przybyli rodzice i zaproszeni goście.

   Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanie uroczystości dzieci włożyły wiele pracy, a zaproszeni goście docenili gromkimi brawami. Młodsze dzieci z grupy MOTYLKI pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki.

   Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola. Po uroczystym zakończeniu przedszkolaki wraz z rodzicami świętowały w przedszkolu.

   Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. 
   Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu :-)

   Zapraszamy do fotogalerii.

   galeria

  • Dzień Dziecka

   02.06.2017

    Dzień Dziecka

   Dzień Dziecka w Przedszkolu odbył się 2 czerwca . Cała impreza została przeniesiona na boisko sportowe Orlik. W przygotowaniu brali udział rodzice - przyjaciele przedszkola.Dzieci zabawiał didżej Irek - robił to cudownie. Wszelkie zabawy i gry sportowe zachęcały dzieci do udziału.Nagrodami były słodkie cuksy oraz zimne lody. Na naszą imprezę zagościł Burmistrz Drawna A. Chmielewski,wręczył dzieciom medale, wszyscy na nie zasłużyli. 

   Medale samodzielnie wykonała przewodniczaca Rady Rodziców Justyna Musialik - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za udział i zainteresowanie p. Magdzi Taratajcio. Na organizację Dnia Dziecka otrzymaliśmy również pomoc pieniężną od Bartek Rogal - sklep Jan Pol, Nadleśnictwo Drawno, pani Sylwia Kądziela - serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za bezinteresowną pomoc p. E. Stępniewskiemu, dziękujemy  za użyczenie  namiotu Dyrektorowi Drawieńskiego Parku Narodowego. Wszystkim,którzy pomagali w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

   Zofia Radziwoń

            

  • NOC W PRZEDSZKOLU

   02.06.2017

   Noc w przedszkolu- grupa Krasnali

   W piątek 2 czerwca grupa Krasnali z rodzicami nocowała w przedszkolu. Całe popołudnie bawiliśmy się na placu przedszkolnym. Były zabawy z chustą animacyjną, rysowanie, zabawy muzyczne, gra w piłkę. Dzieci układały kolorowe kostki. Na kolację rodzice przygotowali kiełbaski z grilla. I po wysłuchaniu bajki przeczytanej przez mamę Lenki dzieci ułożyły się do snu. Noc minęła bezpiecznie i bez żadnych kłopotów. Rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy po sobie i dzieci rozeszły się do domu.

    

   Natalia Smacka

    

  • ILUZJONISTA

   01.06.2017

   MAGIK W PRZEDSZKOLU

   Każdy z nas lubi oglądać pokazy magików, ich czary i sztuczki. Również nasz dzieci miały możliwość wzięcia udziały w pokazie iluzjonisty, który ze swoją magią przyjechał do naszego przedszkola. Przedszkolaki były zachwycone, zwłaszcza, że mogły razem z magikiem spróbować kilku sztuczek, a po jego wyjściu nastrój czarów i tajemniczej magii jeszcze długo utrzymywał się w powietrzu za sprawą małych iluzjonistów.

    

  • Ognisko TYGRYSKÓW

   26.05.2017

   DZIEŃ MAMY I TATY W GRUPIE TYGRYSKÓW

                   

  • Konkurs piosenki

   23.05.2017

   Dnia 23 maja w MGOK w Drawnie odbył się konkurs piosenki ,, Śpiewam dla mamy". Organizatorem konkursu był 
    

    Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drawnie. W konkursie wystąpiły dzieci z trzech grup. 

    

   I miejsce zajął Igor Pawlak z grupy Biedronki

   II miejsce przypadło Miriam Jakubas z grupy Krasnale

   III miejsce Kora Czerwonka z grupy Motrylki

    

   Wyróżnienia: Amelia Brocka z grupy Biedronki

                       Wiktor Kiszczuk z grupy Biedronki

                       Iga Nowak z grupy Motylki

    

   Wszystkim gratulujemy.

                                                     Z. Radziwoń

   galeria

  • Mam Talent

   17.05.2017

   17 maja 2017 r. w sali widowiskowej DOK odbył się konkurs pt. Masz talent. Celem konkursu było spełnianie swych artystycznych ambicji , rozwój swoich pasji i umiejętności oraz wyłonienie i zaprezentowanie w środowisku drawieńskim różnorodnych talentów. Chętni przedszkolacy - tak się złożyło ,że same dziewczynki: Amelia Brodzka , Kora Czerwonka, Iga Nowak, Miriam Jakubas postanowiły zaprezentować swe umiejętności wokalne. Ich występy zostały docenione przez jurorów , którzy postanowili przyznać następujące wyróżnienia i nagrody:
    

   wyróżnienie: duet- Kora Czerwonka i Iga Nowak  za piosenkę,, Maluję wielki dom"

   3 miejsce:Amelia Brocka za piosenkę,,Kocham cię , ti amo"

   2 miejsce: Kora Czerwonka za piosenkę,, Księżniczka" z repertuaru Sylwii Grzeszczak

   1 miejsce: Miriam Jakubas za piosenkę ,,Ruda wiewióreczka "

    

   Dziewczynki otrzymały wielkie brawa za odwagę i piękne wykonania swych piosenek ale wielkie podziękowania należą się także rodzicom dziewczynek, którzy przygotowali je do występu bądź współdziałali z  nauczycielem.

   galeria

  strona:

  Aktualności

  Kontakt

  • Przedszkole Miejskie w Drawnie
   ul. Choszczeńska 47
   73-220 Drawno
  • 957682307

  Galeria zdjęć