Bajka o Przygodach Kubusia Puchatka
W piątek odwiedziła grupę Motylków pani Zosia- babcia naszej koleżanki Juli, i przeczytała dzieciom bajkę o Przygodach Kubusia Puchatka. Bardzo dziękujemy
U motylków
Ćwiczenia plastyczne niesamowicie rozwijają przedszkolaka. Nie tylko pod względem zdolności manualnych, ale również uczą wyrażać swoje myśli w sposób twórczy, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i zmysł dotyku. W piatek dzieci miały za zadanie zaprojektować swoje miasto.
3
Popołudniowe kodowanie
Wprowadzając zabawy z kodowaniem, zaczynamy od najprostszych elementów i tu pojawiają się tajemnicze kubeczki. Dlaczego właśnie kubeczki? Bo są kolorowe, przestrzenne, wygodne do manipulowania, doskonale rozwijają koordynację wzrokowo ruchową i motorykę małą, a co najważniejsze w swojej prostocie są atrakcyjne dla dzieci. Zaczynając zabawy z kubeczkami, dzieci tworzą dowolne konstrukcje, mury, wieże czy zamki. Dajemy dzieciom pełną swobodę zabawy, następnym krokiem jest układanie kubeczków według wzoru.
Zajęcia rozwijające kreatywność
Dzisiaj na zajęciach rozwijających kreatywność przedszkolaki doskonaliły motorykę małą podczas wycinania obrazka wiewiórki. Poznały kolejną technikę plastyczną. Dekorowały ogon swojej wiewiórki piórkami moczonymi w farbie. Ogon każdej z wiewiórek wyszedł inny i niepowtarzalny.
16
Serduszka z masy porcelanowej
Dzisiaj w grupie Krasnali przedszkolaki razem z p. Justynką usprawniały dłonie i palce podczas zagniatania, wałkowania i wykrajania form serduszek z masy porcelanowej. Dzieci świetnie się przy tym bawiły i wykonały piękne serduszka z tej masy.
27
Wyjazd na spektakl teatralny pt." Królowa Śniegu"
Wczorajszy wyjazd do Choszczeńskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt." Królowa Śniegu". Motylki, Tygryski i Biedronki miały przyjemność obejrzeć przepiękny spektakl teatralny pt. "Królowa śniegu". Wyśmienita gra aktorska, efekty specjalne oraz dźwiękowe ,dekoracja oraz przepiękne stroje sprawiły na naszych przedszkolakach niemałe wrażenie.
W grupie 3-latków rozpoczynamy zabawy z Darami Froebla realizując elementy Pedagogiki Froebla.
Pierwsze spotkanie z Darem 1 - Puk, puk kto tu mieszka? - Dar 1 służy do rozpoznawania i nazywania barw, poszukiwania podobnych kształtów i cech (kulista, lekka, okrągła), określania kierunków, w jakich toczy się piłka, jej położenia (blisko, daleko, wysoko, nisko) i ruchów (toczy się, turla, spada, skacze). Wykorzystując do zabaw wierszyki i piosenki w języku polskim wzbogacamy słownik dziecka, doskonalimy pamięć i rozwijamy umiejętność pracy w grupie.
INFORMACJA
2-3 listopada 2023r. będą dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w szkole , w związku z tym autobusy szkolne nie kursują. Nie będzie więc dowozów dla dzieci uczęszczających do przedszkola.
Podczas dni wolnych od zajęć dydaktyczno – wychowawczych przedszole organizuje zajęcia opiekuńcze dla dzieci.
Popołudniowe zajęcia muzyczne
Podczas zajęć muzycznych w przedszkolu wykorzystywana jest Metoda aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss, która dopasowuje dziecięcą aktywność ruchową, taneczną i instrumentalną do dzieł muzyki klasycznej a przez to stwarza dzieciom możliwość zabawy z muzyką, zwłaszcza poważną. Metoda ta polega na łączeniu słuchania muzyki z różnymi formami aktywności podejmowanymi przez dziecko. Te formy to przede wszystkim proste zabawy rytmiczne połączone z melorecytacją lub śpiewem, zabawy rytmiczno-ruchowe, gra na instrumentach, opowieści ruchowe z elementami dramy lub pantomimy. Dzięki takim sposobom dziecko odkrywa różne aspekty dzieła muzycznego: jego formę, tempo, rytm, dynamikę i nastrój. Bawiąc się przy wybranym utworze muzycznym, osłuchuje się z utworem jakby mimochodem. Nie wiadomo kiedy utwór zapada mu w pamięć. Poprzez takie działania, muzyka, mimo że jest wielokrotnie słuchana, nie
Wyjątkowy gość w naszym przedszkolu :)
Dzisiaj do przedszkola , dokładniej do grup: Krasnali, Kubusiów i Motylków zawitał wyjątkowy gość- p. Karol Zagata . Celem spotkania było rozbudzenie w dzieciach zamiłowania do muzyki oraz poznanie budowy i brzmienia gitary klasycznej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, pełnej humoru atmosferze za co serdecznie dziękujemy.
Dzień marchewki u Biedronek i Tygrysków
23 października obchodziliśmy Dzień Marchewki. Tego dnia wszystkie dzieci dowiedziały się, jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w każdej postaci.
Przedszkolaki z wraz ze swoimi paniami zrobiły sok z marchewki. Nawet nie spodziewały się że jest tak smaczny i zdrowy
Jak przystało na Dzień Marchewki, były także zabawy, tańce i pląsy. Przy piosence „Urodziny Marchewki” przedszkolaki rozwijały swoje talenty taneczne oraz muzyczne.
Dzień marchewki u Krasnali i u Kubusiów:)
Podczas dzisiejszego dnia nie obyło się bez degustacji smacznego soku,surówki marchewkowej,zabaw sportowych, pobudzających logiczne myślenie oraz plastycznych
Było bardzo aktywnie i wesoło
28
W poniedziałek 23 października nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Marchewki
To właśnie marchewka jest warzywem, które zawiera niezbędne dla zdrowia witaminy. Aby zachęcić dzieci do jej spożywania, zorganizowaliśmy w grupie Motylkòw zajęcia plastyczne, oraz degustacja soku i samej pysznej marchewki.
40
Popołudniowe zajęcia z logorytmiki.
Logorytmika jest rodzajem zajęć łączących rytmikę oraz terapię logopedyczną. Wyjątkowe korzyści przynosi ona w pracy z dziećmi, ponieważ bazuje na naturalnej i prostej dla najmłodszych zabawie z rytmem.
Zajęcia logorytmiczne angażują dzieci na wielu płaszczyznach – ruchowej, muzycznej, intelektualnej, a także społecznej. Do najważniejszych zalet tych zajęć zaliczamy:
Podczas ostatnich zajęć rozwijających kreatywność dzieci wykonywały pracę plastyczną pt."Widok lasu z lotu ptaka".
Uczestnicy poznali nową technikę plastyczną - ozdabiali swoje prace chusteczką higieniczną, a nie pędzlem. Świetnie się przy tym bawiły a przy okazji rozwijali wyobraźnię i usprawnili motorykę małą.
6
Dzieci z gr. Motylki" wykonały wspólnie z panią chlebek.
Pieczenie chleba poprzedzone było omówieniem historyjki "Od ziarenka do bochenka", dzięki której dzieci poznały etapy rozwoju i wzrostu ziarna jego obróbkę oraz sam proces pieczenia chleba. Celem zajęć było poznanie skąd się bierze mąka. Na końcu była wspólna degustacja naszego wypieku. Było bardzo smacznie.
Tematem dzisiejsz zajęć było to skąd się bierze mleko i co z niego powstaje
Sześciolatki wybrały się do sklepu aby zobaczyć gdzie znajduje się nabiał oraz co należy do tej grupy produktów. Zakupiliśmy także składniki na zdrowe drugie śniadanie.
Po powrocie przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi mleko, co można zrobić z mleka i gdzie się je przerabia na pyszne sery i jogurty, a przede wszystkim jak bardzo zdrowo jest pić mleko i jeść nabiał i jakie to ma znaczenie dla organizmu każdego człowieka.
Dzisiaj jest
Środa 02.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 401062