Motylki z nadejściem wiosny założyły w tym tygodniu zielony kącik. Zapoznały się z wyglądem, fakturą, budową oraz zapachem i etapami sadzenia cebuli
Dzieci również siały i sadziły Teraz tylko podlewać i cierpliwie czekać aż coś wyrośnie.
Motylki z nadejściem wiosny założyły w tym tygodniu zielony kącik. Zapoznały się z wyglądem, fakturą, budową oraz zapachem i etapami sadzenia cebuli
Dzieci również siały i sadziły Teraz tylko podlewać i cierpliwie czekać aż coś wyrośnie.
Dzisiejszego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach tworzenia lizaków przygotowanych przez Karmelek Koszalińska Pracownia Słodyczy
Podczas spotkania starszaki dowiedziały się wiele na temat procesu powstawania słodyczy, ich składników,naturalnych barwników i aromatów. Dowiedzieliśmy się również o zagrożeniach wynikających z nadmiernego spożywania słodyczy.
Każdy uczestnik wykonał swojego niepowtarzalnego lizaka
Nad dziękujemy za świetną przygodę
Nasza grupa pracowicie obchodziła ten dzień. Dzieci wykonały pracę plastyczną, oraz stworzyły pięknego z kubeczków na macie do kodowania. Dzień minął nam bardzo pracowicie
Szanowni Państwo,w dniach 28 -29.03. 2024 r. (czwartek, piątek) oraz 02.04 (wtorek) w przedszkolu będą się odbywały zajęcia opiekuńcze w grupach łączonych w związku z przerwą świąteczną i brakiem dowozów.
Magdalena Janicka
WYNIKI REKRUTACJI
Informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 wywieszone są w przedszkolu na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczone na stronie internetowej placówki w zakładce: REKRUTACJA
POTWIERDZENIE WOLI KORZYSTANIA Z WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO
W dniach od 25.03.2024 r. do 04.04. 2024 r. do godz. 14.00 prosimy o potwierdzenie przez rodziców dzieci zakwalifikowanych do naszego przedszkola, woli korzystania z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025.
Wolę przyjęcia dziecka rodzic potwierdza wypełniając druk dostępny w przedszkolu lub na stronie placówki w zakładce REKRUTACJA.
Niepotwierdzenie woli w w/w terminie jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w naszym przedszkolu.
Dzieci również poznały budowę fasoli oraz jej wzrost, dowiedziały się co jest potrzebne, aby wykiełkowała.
Sialiśmy również rzeżuchę
W ten sposób w naszej sali niedługo zrobi się wiosenne zielono.
Wczoraj przeprowadziły eksperyment deszczowej pogody. Stworzyły własną deszczową chmurę do której wykorzystaliśmy: wodę, piankę do golenia i barwniki spożywcze.
Jak to marzec bywa zmienny stworzyliśmy śnieżną chmurę do której wykorzystaliśmy: białą rozpuszczoną farbę, olej, brokat oraz barwniki spożywcze i tabletki musujące.
Martyna Byczkowska uczy się na Akademii Nauk Stosowanych Collegium Balticum w Szczecinie na kierunku psychodietetyka. Pani Martynka opowiadała nam ciekawostki jakie dzieci będą stosowały w domu ze swoimi rodzicami. Jako zadanie domowe dzieci dostały ugotowanie posiłku wspólnie z rodzicami
Służą do zabawy sensorycznej oraz rozwijają percepcję zmysłową. Zabawa przy użyciu slime stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Zabawa glutkami pobudza kreatywność i rozwija wyobraźnię, jednak przede wszystkim - jest to świetna frajda. TYGRYSKI postanowiły zrobić go samodzielnie! Każdy z nas miał możliwość dodawania składników, mieszania, wybierania kolorów. Slime okazał się niezwykłą masą plastyczną, uwielbianą przez dzieci. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem i zaciekawieniem podeszły do zadania.
W dniu dzisiejszym już po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszym Przedszkolu "kosmatych" przyjaciół ... Lubuski Opiekun - dogoterapia i logopedia z psem.
W tym tygodniu Biedronki doskonalą umiejętność rozpoznawania litery "c" oraz poznanych liter bawią się materiałem przyrodniczym- układają litery, wyrazy z dostępnych sylab i głosek, współpracują w grupach oraz indywidualnie, sadzą cebulki kwiatów oraz warzyw, poznają rodzaje ziem, cebul, wiedzą co potrzebne jest roślinom do wzrostu oraz utrwalają nazwy kwiatów wiosennych .
Nasi mali dżentelmeni z grup Biedronek i Tygrysków jako przedstawiciele wszystkich przedszkolaków wybrali się dzisiaj na spacer po Drawnie obdarowując kwiatami wszystkie napotkane Panie samodzielnie wykonanymi kwiatami.
Działanie to miało na celu rozwijanie szacunku do kobiet. A tym Paniom,których nie spotkaliśmy na swej drodze życzymy wszystkiego najcudowniejszego.
Dzieci lubią zabawy z wodą .Warto to wykorzystać i przeprowadzić eksperyment deszczowa chmura. Dzięki tej zabawie stworzyliśmy swoją własną chmurkę z której padał deszcz.
W piątek u Krasnali podczas zajęć dydaktycznych był iście słoneczny dzionek. Przedszkolaki ćwiczyły wycinanie szlaczków w rytm muzyki relaksacyjnej - ćwiczenie koordynacji wzrokowo.
Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu. Dzięki stałym zmianom w wystroju kącika, dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i nieco scharakteryzować. Zanim wiosna obudzi się na dobre grupa Kubusie postanowiła założyć własny zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do wzrostu, zapoznały się z różnymi rodzajami nasion oraz dowiedziały się jakie są sposoby uprawy roślin i ich pielęgnacji. Następnie samodzielnie posadziły cebulkę oraz posiały nasionka. Po skończonej pracy doniczki z sadzonkami i nasionkami umieszczone zostały w słonecznym miejscu, a dzieci obiecały, że będą pamiętać o ich podlewaniu. Teraz tylko pozostaje czekać, aż ogródek się zazieleni.
Deszczową chmurę wykonaliśmy przy użyciu... spryskiwacza Najpierw na kartce wykleiliśmy chmurę za pomocą bibuły i waty , a później ją obficie spryskaliśmy wodą. I pojawił się... deszcz z chmury. Efekt osiągnięty.
Dzieci podczas zajęć z kreatywności miały za zadanie wyciąć, ułożyć i stworzyć krajobraz zimowy z serwetek papierowych. Doskonale sobie poradziły i powstały przepiękne pracę.Oprócz doskonalenia kreatywności i motoryki małej przedszkolaki świetnie się bawiły.
Rozwijały siłę oraz koordynację drobnych mięśni dłoni wycinając po śladzie i używając dziurkacza ozdobnego. Rozwijały kreatywne myślenie dekorując pracę według własnego pomysłu.
Powered by aSc EduPage