17 października grupa dzieci Krasnale i Motylki odwiedziły wystawę zorganizowaną w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drawnie nt. Święto Drawy - wystawa pokonkursowa Regionalnego Konkursu Fotograficznego ,, Drawa i jej dopływy - uchycić chwilę,,Obrazy bardzo nam się podobały. Wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.
Robimy kanapki
Przedszkolaki sami robią kanapki
W tym tygodniu grupa ,,Kubusie” i ,,Tygryski” poznawała zasady zdrowego trybu życia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania. W czwartek każde z dzieci przyniosło wcześniej ustalone składniki potrzebne do wykonania kanapek: gotowane jajka, pomidory, paprykę, ogórki i listki zielonej sałaty, koperek, szczypior i rzodkiewkę. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce. Z radością i zaangażowaniem przystąpiły do pracy, a następnie do konsumowania. Okazało się, że nawet nasze grupowe niejadki z apetytem pałaszowały samodzielnie wykonane kanapki. Było naprawdę pysznie, a przede wszystkim zdrowo.
Zdrowe warzywa
"Smaczne, zdrowe, kolorowe "
Pod takim hasłem grupa "Kubusiów" realizowały blok tematyczny o warzywach. Najmłodsi poznali wartości zdrowotne, rozpoznawali warzywa przez zmysły (dotyk, węch, smak), a nawet zamienili sie w małych kucharzy i przygotowali surówkę z marchewki i jabłka oraz sok marchewkowy. Przez cały tydzień spożywali dzienną porcję warzyw w różnej postaci na II śniadanie.
Wizyta w APTECE
GRUPA KRASNALI W APTECE
Poznając zawody naszych rodziców wybraliśmy się na wycieczkę do Apteki w Drawnie. Celem naszym było poznanie zawodu aptekarza.
Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom apteki za miłe przyjęcie dzieci z Przedszkola Miejskiego w Drawnie.
Natalia Smacka
Cała Polska czyta dzieciom
Magia czytania
Rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na jego rozwój intelektualny jest nie do przecenienia. Rozumiejąc to i doceniając w naszej grupie „Biedronki” w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” chętni rodzice czytają dzieciom bajki. Jako pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Szymonka pani Magda Taratajcio, która przeczytała bajkę „Jaś i Małgosia”, wybraną razem z synkiem. Dziękujemy za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejnych Rodziców.
Sałatka owocowa
Sałatka owocowa
Dzieci z grupy "Biedronki" już doskonale wiedzą, że owoce zawierają dużo witamin i są bardzo zdrowe. W ramach tygodniowego cyklu zajęć "Jesień w sadzie", Biedronki zrobiły smaczną sałatkę owocową. Dzieci samodzielnie pokroiły owoce, które przyniosły na zajęcia. Wybierały te, które im najbardziej smakowały. Okazało się, że dzięki takiej zabawie dzieci, które często odmawiały spożywania owoców, tym razem nie mogły się najeść własnoręcznie przygotowaną sałatką.
STOPEK w przedszkolu
Stopek w naszym Przedszkolu
10 październik to dla naszych przedszkolaków wyjątkowy dzień odwiedzili nas policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Choszczna. Pani Agnieszka i Stopek omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały odblaski,które na pewno przydadzą się w drodze do przedszkola. Nasze dzieci będą widoczne i bezpieczne.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce i Stopkowi za odwiedzenie naszej placówki.
Wycieczka do piekarni
W PIEKARNI
W piątek 7 października dzieci z grupy Tygryski razem ze swoimi opiekunkami wybrały się na wycieczkę do piekarni pana Andrzeja Rusina. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Dowiedziały się także jak nazywają się poszczególne maszyny i narzędzia piekarskie. Przez cały czas zwiedzania piekarni towarzyszył dzieciom cudowny zapach i aromat pieczywa, który sprawił, że poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadały przepyszne słodkie bułki, rogaliki i mały chlebek upieczony specjalnie dla nich. Na zakończenie w podziękowaniu przedszkolaki wręczyły drobny upominek w postaci obrazka ,,złotej rybki”, która ma przynosić wszystkim pracującym szczęście. Dzieci z wyprawy wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
Serdecznie dziękujemy właścicielowi piekarni panu Andrzejowi Rusinowi za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę stworzoną przez panie pracujące w piekarni. Oraz mamom czuwającym nad bezpieczeństwem dzieci.
Bożena Radek
Owocowe pyszności
OWOCOWE PYSZNOŚCI
Jesień to czas dojrzewania owoców. Sezon na pyszne owoce wciąż trwa. Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w owocach , uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Korzystając z bogactwa darów jesieni dzieci z grupy Tygryski z pomocą swoich mam przygotowały sałatkę owocową , pyszny sok owocowy oraz przygotowały owocowe zwierzątka.
Wszyscy bardzo się starali ale wysiłek opłacił się - sałatka była pyszna, sok smakował wyśmienicie ,a owocowe zwierzątka powędrowały do domu. Serdecznie dziękujemy naszym mamom za pomoc.Bożena Radek
Robótki ręczne
Robótki ręczne z mamą Maćka w grupie KRASNALI
Mama Maćka p. Małgosia przyszła do naszej grupy aby pokazać dzieciom w jaki sposób powstają piękne wełniane lalki, misie, postacie z bajek. Dzieci były zainteresowane, pytały o sposób wykonania. Niektóre podjęły próby szydełkowania, ale cóż – różnie to wychodziło. Dziękujemy p. Małgosi za spotkanie z dziećmi i opowiedzenie o swojej pasji.
Natalia Smacka
Zajęcia kulinarne
Przy okazji realizowania tematyki poświęconej darom jesiennego sadu i ogrodu dzieci miały możliwość degustowania owoców, warzyw, porówywania smaków, kształtów, kolorów. Samodzielnie kroiły warzywa i owoce, robiły pyszne sałatki warzywne i owocowe. W piątek robiły samodzielnie drugie śniadanie- kanapki, które ozdabiały samodzielnie pokrojonymi, ulubionymi warzywami. Dzieci same przekonują się ,że warzywa są smaczne i zdrowe a przekonanie to doskonale wpisuje się w wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych.
Owocowo
„Pyszne i zdrowe owocowe szleństwo ”
Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły skosztować ich wszystkich. Ach, co to była za uczta! Owoce smakowały wyśmienicie. Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.
Maluchy robią soki
"Kto soki pije, ten długo żyje!"
Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj, podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszym przedszkolu.
Dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był bez cukru i konserwantów.
INFORMACJE
SKŁAD RADY RODZICÓW
W ROKU 2016/2017
1. J. MUSIALIK - przewodnicząca
2. I. CZERWONKA – skarbnik
3. P. BYRCZAK – komisja rewizyjna
4. M. TARATAJCIO – komisja rewizyjna
5. M. STEFAŃSKA
6. M. PAWLAK
7. A. ŚWIERCZEWSKA
8. K. OCHLIK
9. E. NOWAK
10. R. GARBIAK
Sałatka owocowa
Sałatka owocowa
Dnia 28 września dzieci z grupy Krasnali robiły sałatkę owocową.
Cele:
• kształcenie umiejętności odpowiedniego dobierania składników do wykonania sałatki
• bezpieczne posługiwanie się sprzętem kuchennym
• utrwalenie nawyku higienicznego przygotowania i spożywania posiłków
• kształcenie umiejętności współdziałania w grupie
• zachęcanie do wykonywania drobnych posiłkówDzieci sumiennie wykonały sałatkę, chętnie kroiły potrzebne im produkty. Na koniec wszyscy razem z wielką chęcią zjedli i z uśmiechem na twarzach wrócili do domu.
Natalia Smacka
Dzień Przedszkolaka
Dzień Przedszkolaka
23 września 2016r. dzieci z grupy ,,Tygryski” obchodziły Dzień Przedszkolaka. Wraz z rodzicami spotkały się na polu biwakowym ..Plusk”. Było to bardzo ważne spotkanie dla dzieci , rodziców i wychowawcy grupy. Po raz pierwszy mogliśmy spotkać się w tak licznym gronie , poznać się nawzajem, zaprzyjaźnić i bawić się wraz z pociechami. Wspaniała zabawa rozpoczęła się przywitaniem, śpiewaniem piosenek i wspólnym tańcem przy ognisku. Wszyscy zostali zaproszeni do zabaw z chustą animacyjną , pokonywania toru przeszkód , zabaw ruchowych . Radość., śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o dobrej zabawie. Było dużo zabawy ,baniek mydlanych i uśmiechu. Na zakończenie wszyscy usiedliśmy do wspólnego stołu i urządziliśmy sobie wspaniały piknik. Dziękujemy rodzicom za przybycie i pomoc w zorganizowanie spotkania. Ten dzień z pewnością należał do udanych.
Odwiedziny Policjantów
W dniu 21 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Drawnie. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe tj.112 i 997.
Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami,a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Po rozmowie przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe udały się na najbliższe skrzyżowanie gdzie w praktyce utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenie przez jezdnię.
Na zakończenie spotkania, Policjanci obdarowali dzieci upominkami w postaci odblasków, a przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły dyplom. Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.
Sprzątanie Świata
Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 19 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę oraz teren przedszkolny. Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady. Śmieci niestety nie brakuje. Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.
Pierwsze dni w przedszkolu
Pierwszy tydzień września już za nami, rozpoczęliśmy kolejny rok wspólnej zabawy, nauki i pracy. Dzieci wróciły po udanych wakacjach wypoczęte, roześmiane i pełne zapału. Witały się z długo niewidzianymi koleżankami i kolegami oraz zapoznawały się z nowymi salami i zabawkami.
Co w przedszkolu słychać
Co w przedszkolu słychać.
Nowy rok przedszkolny rozpoczął się 01 września 2016 roku dla nowo zapisanych dzieci. Nasze Przedszkole w okresie wakacji czyli w miesiącu lipcu pełniło dyżur. Z pobytu w placówce skorzystało 16 dzieci. Dzieci mogły być obecne również od 25 sierpnia, a 30 sierpnia skorzystać z organizowanego dnia adaptacyjnego. Z tegoż dnia skorzystało większość dzieci małych. Wrzesień to miesiąc adaptacji dla większości zarówno maluszków jak i tych które nigdy nie korzystały z wychowania przedszkolnego. Z uwagi na istnienie jednego przedszkola w naszej Gminie dzieci od 3-6 lat są dowożone z całej Gminy Drawno. Obecnie do przedszkola zapisano 110 dzieci, które są w pięciu grupach wiekowych.
Rok 2016 to zmiany w prawie przedszkolnym zarówno Zmiany w Ustawie o Systemie Oświaty jak i zmiany w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego. Dla przedszkolaków istotną zmianą jest pozostawienie w przedszkolu dzieci 6 letnich a dzieci 3,4,5 maja prawo chodzić do przedszkola.Przedszkole zapewnia dzieciom młodszym miejsce w miarę posiadanych możliwości. Objęcie dzieci 6 letnich obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym wymagało uwzględnienia w podstawie programowej wychowania przedszkolnego umiejętności z zakresu czytania i przygotowania do nabywania umiejętności pisania a także umiejętności matematycznych niezbędnych do podjęcia nauki w szkole. Wiadomości i umiejętności opanowane przez dzieci w toku wychowania przedszkolnego stanowią bazę do dalszej nauki w szkole podstawowej. Z tego powodu konieczna stała się zmiana podstawy programowej wychowania przedszkolnego w zakresie włączenia do katalogu wymagań umiejętności czytania i liczenia. W podstawie programowej wychowania przedszkolnego wymagania w przedmiotowym zakresie zostały odpowiednio podwyższone, czego konsekwencją jest również modyfikacja zalecanych warunków i sposobu realizacji podstawy programowej, gdzie proponuje się zmiany dotyczące zalecanych proporcji zagospodarowania czasu przebywania dziecka w przedszkolu przeznaczonego na różnego typu zajęcia dydaktyczne realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego. W podstawie modyfikacjom uległy również zapisy określające zalecane warunki i sposób realizacji podstawy w zakresie dotyczącym edukacji polonistycznej i edukacji matematycznej.
W okresie wakacji w przedszkolu przeprowadzono niezbędne remonty i prace konserwatorskie. W grupie maluszków została wyremontowana łazienka dla dzieci, zaadoptowano pomieszczenie przy sali gimnastycznej i tam systemem gospodarczym zorganizowano łazienkę dla dzieci z grupy starszaków, które do tej pory korzystały wspólnie z łazienki przyległej do sali obecnych pięciolatków. Położono panele w dużej sali gier i zabaw, wymalowano korytarz. Dokonano wielu prac konserwatorskich na rzecz udoskonalenia bazy. Wymieniono na nowe drzwi wejściowe do sal zajęć i pomieszczeń kuchennych.
Miesiąc wrzesień to czas adaptacji dla dzieci młodszych, pierwszy dzień w przedszkolu to dzień tęsknoty za rodzicem. Wszystkie siły pomocy przedszkolnych skierowano na czas adaptacji do grupy maluszków. Chociaż dzieci, które bardzo tęsknią mogą przebywać w sali z rodzicami, babciami aż do momentu całkowitej adaptacji dziecka. Rodzic może również wydłużać dziecku czas jego pobytu w przedszkolu godzinowo, czyli codziennie odbierać malucha godzinę później tak aby ono nie czuło się źle i nie myślało że jest porzucone.
W tym roku wzorem lat ubiegłych dzieci przedszkolne są objęte realizacją podstawy programowej wychowania przedszkolnego która w naszym przedszkolu odbywa się w godzinach od 8.00-13.00 , w tych godzinach dzieci mają zajęcia zgodne z wymogami podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dzieci z orzeczeniami kształcenia specjalnego w tym rewalidacji również otrzymują pomoc.
Przedszkole będzie kontynuować zajęcia popołudniowe, będą to zabawy muzyczne, czytanie bajeczki, tańce, oraz dla wszystkich dzieci nauka języka angielskiego, nauka religii na prośbę rodzica, tańce z elementami rytmiki. W każdą środę przyjmuje logopeda. Umożliwiamy również kontakt specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznej z rodzicami na terenie placówki.
Po opracowaniu planu uroczystości na rok 2016/2017 i planów wewnętrznych w grupach wiekowych rodzice zostaną poinformowani o przedsięwzięciach organizowanych przez przedszkole. W tym roku przedszkolnym przystępujemy do programu KinoSzkoła – jest to interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej – to program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków. Jesteśmy również uczestnikami programu Zdrowe zęby mamy – marchewkę zjadamy, adresowanego do dzieci 5i6 letnich z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dzieci będą też uczestnikami koncertów muzycznych Pro Musika. Dzięki koncertom poznają różne instrumenty, ich budowę i brzmienie. Poznają niezwykłe baśnie, oparte o polskie podania i legendy, jak również elementy kultury innych narodów. Koncerty mają formę bajki opowiadanej przez aktora, ilustrowanej muzyką graną na różnych instrumentach. Dzieci w krainę baśni i muzyki zabiorą artyści scen szczecińskich. Dla przedszkolaków jest to świetna zabawa połączona z nauką. Przedszkole będzie również przyjmowało teatrzyki dla dzieci. Konieczność przyjmowania różnych form szerzenia i propagowania kultury wynika z braku szerszego dostępu naszych dzieci do kultury. Koszt, dosyć wysoki dojazdu do Szczecina oraz wiek dzieci i sama odległość nie pozwala nam na częste uczestnictwo w życiu kulturalnym. Poprawna realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego wymaga od nas kontaktu dziecka i uczestnictwa jego w życiu kulturalnym.
Praca z dziećmi w przedszkolu wymaga pomocy rodziców. Abyśmy mogły realizować cele rodzice muszą uczestniczyć w życiu przedszkola. Uczestnictwo nie polega tylko na przyprowadzeniu dziecka, aby dziecko się rozwijało rodzic musi ponosić również koszty finansowe. Jest to nieuniknione i bardzo ważne. Rodzic musi inwestować w rozwój swojej pociechy. Prosimy rodziców i apelujemy do nich o rozsądne podejście do niektórych spraw a szczególnie do mądrej i szerokiej współpracy z przedszkolem.
Zofia Radziwoń
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie
Godziny dzwonków
Wtorek 15.04.2025- obecnie trwabrak lekcjiczas do rozpoczęcia zajęć14:09:33
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 9230